Czy marzą Ci się romantyczne wieczory z ukochaną osobą i podziwianie wschodów i zachodów słońca, siedząc na wygodnej kanapie? A może chciałabyś zaprosić znajome na kawę i ciastko na świeżym powietrzu, do stylowo urządzonego wnętrza i móc pochwalić się swoimi zdolnościami rękodzielniczymi? Albo chciałabyś zorganizować ciekawe miejsce zabaw dla swoich pociech, tak, żeby zażyły trochę więcej słońca, czy tlenu i żeby jednocześnie mieć je na oku? Jeśli odpowiedź na trzy powyższe pytanie jest twierdząca, a dodatkowo nie chcesz inwestować mnóstwa pieniędzy na urządzenie tego wcale nie mało znaczącego pomieszczenia, to przeczytaj resztę artykułu.

Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji będą meble z palet na balkon. Można je kupić już nawet za kilka/kilkanaście złotych, na popularnych stronach z ogłoszeniami. Czasem dostępne są również za darmo, aczkolwiek zazwyczaj w gorszym stanie. Już 5 – 7 sztuk pozwoli Ci stworzyć pełne umeblowanie.

Oprócz niskiej ceny ich zaletą jest to, że można z nich zrobić wiele praktycznych rzeczy, jak kanapa, fotel, stolik, czy doniczka na kwiaty lub zioła, które nadadzą wyjątkowej atmosfery i zapachu na Twoim balkonie.

Dodatkowo wykonanie takich mebli wcale nie powinno pochłonąć zbyt wiele Twojego czasu, a dodatkowo może przysporzyć Ci wiele twórczej zabawy i satysfakcji, kiedy skończysz swoje dzieło i wygodnie usadowisz się na dopiero co złożonej kanapie. Samo złożenie oczywiście nie wystarczy. Żeby siedzisko było wygodne, potrzeba jeszcze czegoś miękkiego i najlepiej stylowego. W tym celu, wystarczy, że wyłożysz je materacem albo położysz tam poduszki, które dodatkowo mogą posłużyć za wykończenie oparcia.

Co do poduszek, czy materaca, ich kolorów i wzorów, możesz całkowicie dać się ponieść wyobraźni i wybrać takie jakie najbardziej Ci odpowiadają i do Ciebie pasują. To jest właśnie kolejna zaleta mebli robionych własnoręcznie. Są oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Odzwierciedlają Twój gust i nastrój, co sprawi, że zawsze z przyjemnością będziesz przebywał na swoim balkonie. Podobnie sprawa wygląda z kolorem i wykończeniem mebli. Możesz tylko nabłyszczyć palety albo pomalować je klasyczną bielą, czy też bardziej zaszaleć z kolorami.

Meble z palet na balkon oprócz tego, że mogą wyglądać stylowo i być wygodne, zapewnią Ci również dodatkowe miejsce na przechowywanie, co sprawia, że są również praktyczne. Z racji tego, że palety nie są w pełni zabudowane i mają wnęki, mogą Ci posłużyć, jako schowek na butelkę napoju, która dzięki temu nie ogrzeje się tak szybko w słoneczny dzień, czy na gazetę albo książkę albo inne drobiazgi które chcesz mieć pod ręką, a niekoniecznie chcesz wystawiać je na wierzch.

Mając w posiadaniu takie meble na pewno usłyszysz od rodziny, znajomych, czy sąsiadów niejedno słowo podziwu za pomysłowość i kreatywność. Przy okazji zaoszczędzisz sporo pieniędzy i zyskasz oryginalne pomieszczenie. A jeśli przypadkiem coś się zniszczy, czy zepsuje, będziesz mógł szybko pozwolić sobie na nowe meble, w dowolnym stylu. I od razu nabierzesz wprawy przy majsterkowaniu i sztuce DIY.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here