Wybór mebli do pokoju dziennego to dla wielu osób bardzo trudne wyzwanie. Istnieje bowiem nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych. Dodatkowo salon pełni wiele różnych funkcji. Tam spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia i właśnie tam przyjmujemy gości. W tym artykule przedstawiamy zatem kilka porad na temat aranżacji tego pomieszczenia. Jak dobrać odpowiednie stoły do salonu?

Stoliki kawowe pełnią wiele funkcji

Wiele osób nie wyobraża sobie salonu bez stolika kawowego. Co jednak istotne, każdy może wykorzystywać go nieco inaczej. W klasycznej formie stoi on przed kanapą. Można na nim odłożyć napój albo aktualnie czytaną książkę. W pewnym sensie stanowi uzupełnienie kwadratu, obejmującego sofę, i telewizor. Nie tylko w takich aranżacjach zastosowanie znajdują jednak stoły do salonu. Wiele osób rezygnuje z klasycznego układu. Najczęściej wynika to z tego, że po prostu nie mają telewizora, a meble ustanowione są w zupełnie inny sposób. Wówczas stolik może stanowić podstawę pod lampę, znajdującą się obok kanapy. A niektórzy idą nawet tak daleko, że tworzą z niego w razie potrzeby dodatkowe miejsce do siedzenia. Stoły do salonu prezentują przy tym różne style.

Jak dobrać odpowiedni stolik?

Istnieje wiele wariantów stołów do salonu. Istnieją modele wyższe, które niemal umożliwiają spożywanie przy nim posiłku. Dostępne są też wersje niskie, które najczęściej kojarzą nam się z pojęciem stolika kawowego. Równie popularne są warianty okrągłe, jak i kwadratowe oraz prostokątne. Wybierając stolik do swojego salonu warto dobrać go sugerując się stylem całego wnętrza. Inny rodzaj stolika będzie pasował do wnętrza urządzonego w stylu glamour, a inny w stylu industrialnym. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego został zrobiony dany stolik. Oczywiście najlepiej stawiać na produkty wysokiej jakości, które są wytrzymałe i niezawodne. Pod tym pojęciem może natomiast kryć się zarówno drewno, metal, kamień, jak i tworzywo sztuczne.

Co jest modne?

Prawdziwym hitem ostatnich sezonów jest stolik kawowy składający się tak naprawdę z dwóch stolików. Najczęściej oba są okrągłe. Jeden jednak wyposażony jest w wyższy, a drugi w niższy blat. Mogą pełnić taką samą funkcję jak inne stoły kawowe. Ze względu na swój imponujący wygląd stanowią jednak mocne uzupełnienie aranżacji każdego wnętrza. To wyjątkowy dodatek, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i nieco bardziej klasycznych wnętrzach. Może być wykonany z różnych materiałów – zarówno drewna, metalu, jak i tworzywa sztucznego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here