Architekci ostatnimi czasy prześcigają się wręcz w pomysłach na coraz to nowsze, coraz ciekawsze i coraz bardziej oryginalne projekty budynków. Aktualnie eksperymentuje się ze wszystkim. Wariacje dotyczą zarówno kształtów budynków, jak i kolorów, zdobień, materiałów używanych do wykończenia budynków. Serca architektów skradł w tym sezonie beton architektoniczny – lub beton dekoracyjny czy beton artystyczny, jak zwykło się go również nazywać.

1. Kolory

W tym sezonie projektanci wnętrz najchętniej stawiają na ciemne, zdecydowane barwy przełamane bielą oraz jasną szarością. Pomieszczenia ze ścianami w tych kolorach uzupełniają prostymi, graficznymi ozdobami, które idealnie uzupełniają tego typu wnętrza. W efekcie otrzymujemy pokój utrzymany w stylu industrialnym, bardzo nowoczesnym surowym. Wielu ludziom nie podoba się on właśnie ze względu na tę surowość. Projektanci zdecydowanie i jednogłośnie twierdzą jednak, iż styl industrialny jest zdecydowanie najgorętszym trendem tego sezonu i króluje w najmodniejszych wnętrzach.

2. Struktury

Ogromną popularnością w ostatnich miesiącach cieszą się również przestrzenne, strukturalne aplikacje naścienne wykonane z miękkiej pianki. Naklejone na ścianę nadają wnętrzu zupełnie odmienny, nowoczesny, a jednocześnie przytulny charakter. Mogą być również stosowane jako zagłówki łóżka, jeśli przyozdobimy nimi ścianę tuż nad wezgłowiem łóżka. Prócz tego w tym sezonie bezkonkurencyjny jest beton architektoniczny. Dekoratorzy wnętrz pokochali beton artystyczny, gdyż daje im on ogromne możliwości. Można nim przyozdobić ściany zarówno w pomieszczeniu utrzymanym w stylu industrialnym, jak i takim, który wypełniony został klasycznymi dodatkami oraz meblami, a także ciężkimi, atłasowymi, pikowanymi sofami w kolorze soczystej, butelkowej zieleni. Beton dekoracyjny płyty jest bardzo uniwersalny i wspaniale komponuje się niemalże z każdym wnętrzem. Właśnie dlatego projektanci są mu tak wierni i bardzo chętnie decydują się na to właśnie rozwiązanie. W przypadku betonu architektonicznego ogranicza ich bowiem tylko i wyłącznie ich własna wyobraźnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDomy parterowe
Następny artykułDom parterowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here