Salon z kominkiem to marzenie wielu osób urządzających nowy dom bądź myślących o remoncie generalnym. Wbrew pozorom realizacja takiego pragnienia ani nie musi być bardzo skomplikowana pod względem technicznym, ani nie musi być nieosiągalna finansowo. Zastanawiasz się, czy taka inwestycja to dobry pomysł? Sprawdź, dlaczego warto wstawić do salonu kominek.

Efektowna dekoracja pomieszczenia

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w niemal każdym domu. Przeważnie jest to dość przestronny pokój, w którym można pozwolić sobie na efektowne dekoracje. A różnego rodzaju kominki z pewnością będą robić wrażenie, zwłaszcza jeśli właściciele mieszkania zdecydują się na ciekawy design czy też przyciągające uwagę wykończenie. Obecnie oferta producentów zdecydowanie nie ogranicza się jedynie do prostych projektów w tradycyjnym stylu.

Z myślą o fanach spoglądania na ogień z każdej części pomieszczenia stworzono kominki trójstronne z trzema szybami z trzech stron konstrukcji oraz wersje dwustronne. Ciekawym rozwiązaniem może być również kominek obrotowy, który daje możliwość obrócenia paleniska w niemal dowolnym kierunku. Obojętnie nie można przejść z pewnością także obok modeli wiszących, zwłaszcza jeśli mają niestandardowy kształt np. owalny.

Niepowtarzalny klimat w salonie

Zamontowanie kominka w pomieszczeniu może zupełnie odmienić jego charakter. Nagle z salon z pozoru chłodną aranżacją może stać się miejscem przepełnionym ciepłą, rodzinną atmosferą. Dotyczy to przede wszystkim modeli utrzymanych w dość tradycyjnym stylu, choć nawet nowoczesny kominek może dodać wnętrzom przytulności. Domownicy na pewno z przyjemnością i znacznie chętniej będą spędzać wspólnie czas wokół paleniska.

Ponadto kominki to świetny sposób na wprowadzenie do salonu odrobiny romantyczności. Wieczór we dwoje przy zgaszonym świetle i rozpalonym ogniu bez dwóch zdań zapewni intymną atmosferę, która jest mile widziana podczas randki w domu. Kominek może również dodać magii świętom Bożego Narodzenia, gdy cała rodzina wspólnie będzie śpiewać przy nim kolędy czy też opowiadać sobie różne fascynujące historie dotyczące dziejów rodu.

Dodatkowe źródło ogrzewania

Oprócz walorów estetycznych i przytulnego charakteru kominki są również po prostu bardzo praktycznym rozwiązaniem. Świetnie sprawdzą się w domu z dużym salonem, w którym centralne ogrzewanie nie zawsze wystarczy do zapewnienia odpowiedniej temperatury. Ponadto kominek może przydać się w przypadku awarii systemu grzewczego. W oczekiwaniu na naprawę np. pieca domownicy mogą ogrzać się przy kominku.

Ponadto wiele modeli z oferty firmy WorldFlame można podłączyć do instalacji i używać jako główne źródło ciepła. W tym przypadku należy rozważyć dwie opcje – tradycyjne kaloryfery bądź System Dystrybucji Gorącego Powietrza. Co ciekawe, choć kominki kojarzą się z zamożnością, to są dość tanim sposobem na ogrzanie domu. Palenie drewnem jest też bardziej ekologiczne niż np. używanie węgla.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here