Małe dzieci nie rozróżniają, w jaki sposób zostało urządzone ich otoczenie. Jednak gdy zaczynają dorastać, różnice związane z płcią mogą – a nawet powinny – rzutować na wyposażeniu pomieszczeń, z których będą korzystać. Wiele z mebli dostępnych w sprzedaży nie jest pod tym kątem personalizowanych, ale oczywiście można się o takie postarać. Bardzo istotne są dodatki – często to one określają ostateczny wygląd wnętrza.

Najważniejsza jest wygoda
Wybór mebli do pokoju dziecka, czy też nastolatka, musi zostać podyktowany jego wygodą i ogólną użytecznością, a dopiero później zależeć od innych kwestii. Ciekawy pomysł to meble młodzieżowe dla dziewczynki z możliwością regulacji. Naturalnie nie wszędzie jest ona możliwa, ale w przypadku krzeseł, foteli, biurek można w ten sposób zyskać kilka lat „spokoju” bez konieczności wymiany mebli. Trudniej jest z łóżkami, ale modne i nowoczesne rozsuwane łóżka również zapewniają większą wygodę wciąż rosnącym użytkownikom. Wciąż ciekawym wyborem pozostają łóżka piętrowe, które wbrew pozorom sprawdzają się u dzieci w niemalże dowolnym wieku. Ich konstrukcja gwarantuje odpowiednie wykorzystanie łóżka przez pojedyncze dziecko, jak też przez np. dwójkę – w razie braku „lokatora” w części dolnej można tę przestrzeń wykorzystać do przechowywania czegoś albo do świetnych zabaw.

Nowatorska estetyka
Owszem, umeblowanie pokoju dla dziecka może być standardowe i przede wszystkim wygodne, ale moda w tej kwestii ma również spore znaczenie. Jeśli chodzi o meble dziewczęce, w zależności od wieku można zdecydować się na przekształcenie pokoju w komnatę księżniczki, domek wróżki lub leśny szałas albo po prostu wykorzystać wiedzę na temat ulubionego stylu dziewczynki czy nastolatki i wybrać odpowiednie meble. Wiele młodych dziewcząt przeżywa w tym wieku fascynację idolami, stylami muzycznymi, postaciami z filmów czy bajek – to również ułatwia stworzenie interesującego wyposażenia pokoju, który będzie królestwem dla dziewczynki. Zdarza się też upodobanie do mebli i dodatków delikatnych, romantycznych, eleganckich i imitujących „dorosłe” meble zaobserwowane np. w filmach.

Oryginalne rozwiązania do małych pokoi
Nie zawsze można przeznaczyć całe pomieszczenie dla dziecka, zwłaszcza jeśli jest małe – niekiedy dzieli pokój z rodzeństwem lub z rodzicami. Nie jest to przeszkodą do zastosowania kilku oryginalnych pomysłów. Ciekawe są zwłaszcza wszelkiego rodzaju meble piętrowe oraz meble z częściową przesłoną, zapewniające młodemu użytkownikowi poczucie prywatności. Pergole lub parawany, ewentualnie lekkie szafy mogą przedzielić większy pokój, wyodrębnić jego część i jednocześnie stworzyć miejsce do przyczepienia plakatów lub obrazków. Jeśli w pomieszczeniu występuje większa wnęka, można wykorzystać ją do umieszczenia wystającej części mebla czy nawet zmieścić tam cały mebel, oszczędzając miejsce i modyfikując dostępną przestrzeń o oryginalny element. Niewielkie meble młodzieżowe dla dziewczynki bądź efektowne meble dla dziecka zmieszczą się we wnęce, a całość konstrukcji zostanie doceniona przez użytkowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOgrodowe przywileje
Następny artykułKlasyka w Twoim domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here