My, Polacy, słyniemy raczej z gościnności i towarzyskości. Lubimy spotykać się w gronie znajomych i przyjaciół, często szukamy pretekstów do rodzinnych spotkań, w mniejszym czy to większym gronie.
Uroczyście obchodzone imprezy rodzinne coraz częściej przenoszą się do restauracji, sal bankietowych i innych lokali świadczących podobne usługi. Jest to niewątpliwie wygodne przy większej liczbie uczestników spotkania lub – albo i jedno i drugie – naszym zapracowaniu i zabieganiu. Aby samodzielnie zorganizować spotkanie rodzinne trzeba się sporo nagimnastykować, jest to sprawdzian z logistyki i zarządzania czasem oraz środkami pieniężnymi. W dzisiejszym zabieganym świecie niezwykle często odpuszczamy sobie dodatkowy kłopot i po prostu zdajemy się na profesjonalistów w tym fachu, samemu odejmując sobie dobrych kilku godzin gotowania i przygotowywania posiłków, serwowania ich, dbania o komfort gości, a na koniec oczywiście sprzątania. Obecnie gospodarz przyjęcia również chce się czuć komfortowo i mieć czas dla swoich gości.

Jednak jeśli idzie o spotkania w kameralnym gronie lub nawet niespodziewane wizyty członków rodziny lub znajomych, zazwyczaj kończą się one w naszych domach, dokładniej w salonach. Salonach, które tak często są również miejscem, gdzie pracujemy i gdzie bawią się nasze dzieci.

No właśnie, salon nierzadko staje się jednocześnie biurem oraz placem zabaw, żeby nie rzec, polem bitwy naszych pociech. Niekiedy nie ma innego wyjścia, jeśli metraż mieszkania lub liczba pokoi nie jest w stanie sprostać wszystkim naszym wymaganiom.
Jakkolwiek można na to spojrzeć także z drugiej strony. Czy salon w naszym mieszkaniu nie jest właśnie pomieszczeniem, w którym spotykać się ma cała rodzina? To serce domu, razem oglądamy tam telewizję, gramy, bawimy się, rozmawiamy, czytamy i po prostu miło spędzamy czas, zacieśniając więzy rodzinne.
Jednocześnie pomieszczenie to jest miejscem, gdzie przyjmujemy gości i chcemy aby czuli się oni tam równie dobrze, a jednak nie jak gdyby przekroczyli jakąś granicę intymności. Ponadto ważne jest, aby pokój ten był czysty i schludny. Bez względu na to, jakie funkcje poza typowo salonowymi on dla nas pełni.

W dobie tak łatwego dostępu do sklepów internetowych, także zagranicznych, nie ma już większych problemów ze sprowadzaniem wymarzonych mebli i dodatków, które podkreślą nasz charakter oraz dodają niepowtarzalnego stylu naszym wnętrzom. Mieszkanie staje się miejscem tożsamym z jego mieszkańcami, jest jakby przedłużeniem naszego stylu, pokazuje bliskie nam wartości.
Jakkolwiek moda szybko się zmienia, zatem aby za nią nadążać należałoby regularnie przeprowadzać remont lub chociaż zmianę aranżacji naszych wnętrz. Wiąże się to niewątpliwie ze sporymi nakładami finansowymi.
Ponadto, fikuśne meble i dodatki, w połączeniu z naturalnie występującymi w danych pomieszczeniach przedmiotami codziennego użytku, mogą sprawiać wrażenie groteskowości i przerysowania. Dlatego być może warto byłoby postawić na meble klasyczne do salonu. Klasyka zawsze się sprawdza, nie przytłacza i nie rzuca się w oczy, bowiem stoi wiernie w cieniu, dając innym świecić swoim blaskiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here