Nadeszło lato, a za nim sezon wakacyjny. Wolny czas dla każdego z nas. W wakacje rozstawiamy basen i patrzymy na małe pociechy, które tryskają energią niczym słodkie wulkany. W pogoni za nimi próbujemy złapać okazje, promocje i przeceny. Chyba każdy z nas woli zapłacić mniej za różne rzeczy?
W wakacje drzwi na przygodę same nam się otwierają. Szukamy osób, które zajmą się naszymi sprawami przez kilka dni w czasie,których nasze głowy będą tylko wypełnione zielonymi czy, jak kto woli, niebieskimi migdałami.
Szukamy alternatyw dla naszego ogródka figur, basenów, przeróżnych roślin. W czasie naszych dni wolnych od szybkiego życia, gdy zwalniamy tempa przypatrując się na wszystko z boku, przydają się różne akcesoria do naszych domów bądź ogrodów, typu pokrowiec na meble ogrodowe czy pokrowiec na nasz piękny basen.
Prosimy znajomych o podlanie kwiatków by te same zaczerpły odrobiny wakacyjnej wody i mogły się poczuć jak nad własnym morzem. Stawiamy na wypoczynek, a także na atrakcje.
Ile ludzi tyle chęci, każdy z nas ma marzenie gdzieś pojechać i własnie teraz je realizuje. Zabawa, spokój i ty, nic lepszego nie ma. Kilka dni wolnego od całego natłoku, a może wyjazd właśnie prosto zza cisza do chaosu? Co tu dużo pisać, o gustach się nie dyskutuje.
Nie ważne gdzie jesteś, powinieneś uważać na upały w tym roku temperatura jest naprawdę wysoka przekracza niejednokrotnie 30 stopni Celsjusza i sprawia, że lody topią się zanim dotrą do naszych ust.
Dobry filtr i krem zapewni ci ochronę, podczas opalania. Najlepiej unikaj mocnego słońca, ponieważ grozi ono udarem.

Choroby zagrażające twojemu zdrowiu wywołane promieniami słonecznymi:

-Hipertermia – czyli stan podwyższonej temperatury ciała wywołany różnymi czynnikami. Choroba ta wymaga ochłodzenia organizmu i wezwanie pogotowia ratunkowego.
Objawami Hipertermii są: uczucie gorąca , osłabienie, bóle oraz zawroty głowy, mdłości, problemy ze wzrokiem

-Udar cieplny/ słoneczny – teoretycznie śmiertelny stan wyrządzony gwałtownym wzrostem temperatury ciała powyżej 40 °C. Istnieją dwa typy udarów, jednak tylko jeden z nich wywołany jest podczas upałów, jest to udar cieplny klasyczny. Pierwszą pomocą będzie podobnie jak podczas Hipotermii, schłodzenie organizmu oraz wezwanie pogotowia ratunkowego.
Objawy udaru cieplnego klasycznego: Zawroty i ból głowy, gorączka, dreszcze, szybsze tętno, zwiotczenie mięśni, nudności, oparzenia często 1 °.

-Odwodnienie- Nasze ciało składa się w około 3/4 z wody, gdy jej zawartości znajdzie się poniżej niezbędnej wartości dochodzi do odwodnienia organizmu. Warto pić mniej więcej 2 litry wody dziennie szczególnie w czasie tak wysokich temperatur.
Objawy odwodnienia: ból głowy, suchość w ustach, osłabienie, zaburzenia wzroku, omdlenia, nudności, skurcze i ból mięśni, mocz o ciemnym zabarwieniu, zmniejszenie pocenia się

Ochrona skóry to nie lada wyzwanie ale każdy zdoła się z nim zmierzyć. Wakacje to okres szczęścia i radości z życia, mimo słońca warto wychodzić na zewnątrz. Ruch to życie, a życie to my.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here