Jakość mebli zależy przede wszystkim od zastosowanego do ich produkcji materiału. Im lepszy on jest, tym lepsze stają się same wyroby, dlatego to o nim warto pomyśleć, chcąc zainwestować w coś naprawdę porządnego, użytecznego i długowiecznego. Meble ogrodowe od lat wykonuje się przede wszystkim z kilku materiałów. Klienci otrzymują do wyboru produkty z technorattanu, rattanu, drewna, plastiku oraz naturalne meble z bali. Która grupa artykułów odznacza się więc najlepszymi właściwościami? Z jakiego materiału rzeczywiście warto wykonać meble dla ogrodu?

Dawniej dość popularne były meble plastikowe. Wśród nich występowały przede wszystkim niewielkie krzesełka, które rodzice kupowali swoim pociechom, aby te mogły wspólnie z nimi wypoczywać na tarasie lub po prostu bawić się na świeżym powietrzu. Plastik jest materiałem łatwym w obróbce. Bardzo elastyczny pozwala dowolnie się formować, dlatego można z niego uzyskać naprawdę nietypowe kształty. Producenci szybko nauczyli się go także farbować. Plastikowe mebelki bywają niebieskie, czerwone, zielone i białe – można je znaleźć dosłownie w każdym odcieniu kolorystycznym! Teoretycznie wspaniale ożywiają zielone przestrzenie ogrodów, ale jednak nie są zbyt funkcjonalnymi wyrobami. Plastik to materiał o kiepskiej jakości, jedno z najgorszych tworzyw sztucznych. Tanie, bo wykonane z niego krzesła kosztują często kilkanaście złotych, ale zupełnie nieużyteczne. Bez trudu można je uszkodzić i nawet dziecko potrafi to zrobić. Aby trwale uzupełnić przestrzeń swojej działki, lepiej wykorzystać w tym celu meble wykonane z innych materiałów. A jakich?

Ostatnio na rynek meblarski powróciły meble z bali. Dotychczas spotykano je przede wszystkim przy restauracjach czy lokalach – nad morzem, w górach bądź na przystankach tworzonych na autostradach i drogach. Są bardzo solidne i trwałe, dlatego ich parametry techniczne mogą doskonale się sprawdzić także w przydomowych okolicach. Meble utworzone z bali ściśle nawiązują do natury i z tego powodu jak nic innego fantastycznie łączą się z zielenią trawników czy barwami otaczających je, posadzonych na działce kwiatów. Równie fantastycznym i uzupełniającym działki wyglądem odznaczają się produkty wykonane z rattanu naturalnego. Solidne, a przy tym dość lekkie, są bardzo wygodne w użytkowaniu. Bez trudu można przenosić je z miejsca na miejsce, aby zmieniać ich położenie lub po prostu chować je podczas zimniejszych dni do zamkniętych pomieszczeń. Alternatywą dla rattanu jest technorattan, czyli sztuczna wersja naturalnego tworzywa. Ma on równie dobry wygląd, a do tego jeszcze lepsze parametry techniczne. To bardzo nowoczesny materiał, który jak na razie nie ma sobie równych. Z niego na pewno warto wykonać wszystkie meble ogrodowe.

Dzięki jakościowym i atrakcyjnym meblom każdy stworzy w swoim ogrodzie przytulne i użyteczne miejsce do wypoczynku. Pozwoli ono na urządzenia wyjątkowych przyjęć na świeżym powietrzu i przyjmowanie gości czy rodziny w naturalnym, niezwykle pięknym otoczeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here