W dzisiejszych czasach wszyscy cenimy sobie oryginalność. Nie lubimy stosować utartych i schematycznych rozwiązań, które znamy od wielu lat i które w żadnym stopniu nas nie zachwycają, ani tym bardziej nie zaskakują. Oryginalności oczekujemy nawet od swoich domowych aranżacji. Przygotowując je, mamy jednak spore problemy z dobraniem do nich rzeczywiście niepowtarzalnych elementów, którymi zastąpilibyśmy standardowe wyroby. Niełatwo jest trafić na naprawdę nietypowe meble. A jeśli wciąż szukamy ich w salonach meblarskich, nic dziwnego w tym, że niczego jeszcze nie udało się nam kupić.

Nie musimy przecież kupować zupełnie nowych mebli. Te tworzone w dzisiejszych czasach produkowane są na skalę masową, dlatego nawet jeśli z pozoru nas one zachwycą, szybko okaże się, że tak naprawdę występują one już w wielu innych domach – natkniemy się na nie u swoich znajomych, w biurze czy nawet w przychodni bądź salonie kosmetycznym. Zapłacimy kupę pieniędzy za coś, co w żadnym wypadku nie podwyższy atrakcyjności naszych aranżacji. Zamiast więc ryzykować możliwością kupienia mebli pospolitych i zwyczajnych, lepiej od razu szukajmy tych, które od lat nie są już produkowane. Sięgając po wyroby pochodzące z dawnych czasów, mamy pewność, że prawdopodobnie nikt inny nie będzie ich obecnie posiadać. Skoro zależy nam na oryginalności, musimy zdecydować się na takie ryzyko. Zacznijmy zatem chodzić na targi czy giełdy organizowane w naszej okolicy i patrzmy, co tak naprawdę się na nich sprzedaje. Przyglądajmy się wystawionym na dywanach szafom i starodawnym regałom. Oceniajmy przede wszystkim ich jakość, by przypadkiem nie kupić rzeczy, która po kilku dniach będzie nadawać się do wyrzucenia. Te stare i nietypowe meble mogą oczywiście nie prezentować się w pełni estetycznie i dobrze, ale jeśli odrobinę je przerobimy, uzyskamy wyjątkowe produkty w bardzo niskiej cenie. Czasem wystarczy po prostu przemalować ich powierzchnię, a innym razem naprawić drobne usterki, by zapewnić im zupełnie nowe życie.

Używane meble potrafią naprawdę zachwycać! Stylistyka, którą kojarzymy z bardzo dawnymi czasami, wprowadza do naszych własnych domów i mieszkań odrobinę elementów z dawnych epok. Paradoksalnie – to prawdziwy powiew świeżości! Nowoczesne meble teoretycznie powinny niepowtarzalnie zdobić budynki mieszkalne, a jednak dzieje się zupełnie na odwrót. Są na tyle popularne i powszechne, że występują dziś dosłownie wszędzie i każdy posiada je w swoim domu. My możemy postąpić nieco inaczej, wyłamać się przed szereg i spróbować pozyskać coś naprawdę nietypowego. Meble z dawnych czasów takie właśnie są. Wprowadzają do naszych domów niesamowitą atmosferę, lekko magiczny klimat, który każdego dnia zdoła nas zachwycić na nowo. Nietypowe meble nie są też trudne do zdobycia. Jako że obecnie mało kto się nimi w ogóle interesuje, jesteśmy w stanie kupić je dosłownie za grosze, by potem przeznaczyć niewielką ilość pieniędzy na ich renowację. W taki sposób utworzymy niezwykłe wnętrza, których każdy będzie nam zazdrościć!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here