Sejf nie jest obecnie tylko miejscem do ukrywania swoich kosztowności. Na rynku dostępna jest tak duża liczba modeli, że z powodzeniem można przechowywać w nich dokumenty, gotówkę, a także bardzo wartościowe przedmioty. Klient może również podjąć decyzję o wyborze kasy bezpieczeństwa sejfu.

Czym powinno się sugerować przy wyborze sejfu?

Rekomendowane jest podjęcie decyzji przed wyborem sejfu, co dokładnie będzie w nim przetrzymywane. W przypadku, gdy głównym zadaniem tego produktu będzie ochrona kosztowności, warto wybrać model antywłamaniowy. Z kolei, gdy najważniejszym zadaniem sejfu ma być zabezpieczenie schowanych w nim przedmiotów przez zalaniem i pożarem należy postawić na sejf ognioodporny. Obecnie na rynku dostępne są także sejfy, które łączą wszystkie wymienione wcześniej funkcje.

Czy klasa sejfu i stopień odporności na włamanie są kluczowymi czynnikami przy wyborze sejfu?

Zawartość sejfu powinna mieć bardzo duże znaczenie przy ostatecznym wyborze klasy produktu. W przypadku sejfu antywłamaniowego klasa od 0 do XIII będzie wyznaczała wysokość wartości, jaka będzie się w nim znajdowała. Aspekt ten ma istotne znaczenie dla osób, które będą chciały ubezpieczyć majątek. Warto bowiem mieć świadomość, że sejfy najwyższych klas bezpieczeństwa stosowane są przez skarbnice. Stopień bezpieczeństwa przetrzymywanych środków będzie oczywiście podwyższał alarm.

Wielkość sejfu oraz możliwości jego zamontowania

Kolejnymi kwestiami jakie należy wziąć pod uwagę decydując się na wybór sejfu są wielkość produktu (sejf musi być dostosowany do warunków danego pomieszczenia), a także sposób zamontowania. Należy mieć świadomość, że nie każdy sejf można będzie ulokować w mieszkaniu. Obecnie skrytkę można nie tylko zamontować w ścianie, ale również ukryć w meblach. Sejfy meblowe z roku na rok zyskują na popularności ze względu na swoją funkcjonalność, a także trudność w ich zdemaskowaniu. Modele ścienne będą wcześniej potrzebowały właściwego przygotowania odpowiedniej wnęki w ścianie. Rekomendowane jest planowanie posiadania tego rodzaju sejfu jeszcze w trakcie projektowania mieszkania czy domu. Osoby posiadające pomieszczenia w firmie czy domu, do których nie mają dostępu osoby trzecie mogą zdecydować się na sejfy gabinetowe. W przypadku znacznie większych potrzeb warto pomyśleć o przygotowaniu w swojej posiadłości specjalne pomieszczenie skarbcowe.

Osoby, które są zainteresowane zakupem sejfu domowego powinny zapoznać się z ofertą strony https://www.hartmann-tresore.pl/branze/osoby-prywatne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here