Musimy pamiętać, że trawnik wymaga corocznego nawożenia. Nie da się raz podsypać nawozu i mieć problem z głowy na długie lata. To o wiele bardziej skomplikowane, dlatego trzeba będzie szukać takiego nawozu, który ma w składzie to wszystko, co jest potrzebne trawnikowi. Im lepszy skład tym lepiej, dlatego nie wybieramy tanich nawozów tylko stawiamy na coś, co jest oferowane przez znane firmy. Wtedy wiemy, że ten skład został opracowany w taki sposób żeby przyniósł nam jak najlepsze efekty. Zapewne wiele osób zastanawia się jak nawozić równomiernie trawnik? Nie jest to łatwe żeby zrobić to ręcznie, dlatego przydaje się tutaj siewnik.

Wtedy wiemy, że wszędzie wszystko jest w tej samej ilości i nie ma zagrożenia, że w jednym miejscu trawa będzie piękna, a w drugim miejscu nie będzie rosła. Takie zagrożenie jest i niestety często to występuje. Po dodaniu nawozów trzeba będzie cały trawnik bardzo dobrze podlać. Zapewne wiele osób wie o tym ze trawnik trzeba często kosić? Trawa pobudzana jest wtedy do intensywnego wzrostu, ale musi mieć w glebie takie składniki, które jej na to pozwalają.

Jeśli gleba będzie jałowa to na pewno nasz trawnik nie będzie prezentował się tak pięknie jak to nas interesuje. Trzeba, zatem zadbać o koszenie i nawożenie. Najlepiej wcześniej nawozić trawnik, a później przystąpić do koszenia. Jak widać nie jest łatwo o wszystko zadbać i trzeba mieć na to dużo czasu? Z drugiej strony, jeśli chcemy mieć ozdobny trawnik to musimy się trochę wysilić żeby uzyskać ten efekt.

Najlepsze nawozy

Nawozem, który wykorzystamy może być przesiany kompost, ale nie każdy ma go na swojej działce. W takim razie można albo stosować nawozy uniwersalne mineralne albo postawić na nawozy dedykowane właśnie do trawników. To drugie rozwiązanie jest o wiele lepsze, bo trawa otrzyma wtedy dokładnie to wszystko, co jej jest potrzebne. Producent opracował taki skład nawozu żeby był optymalny i żeby dawał najlepsze efekty. Warto, zatem przyglądać się opakowaniom czy jest na nich napisane, że to nawóz do trawy.

Wtedy wiemy, że kupujemy najlepszy nawóz i na pewno nasz trawnik będzie rósł o wiele szybciej i będzie gęsty. Nawóz dla trawników ma dużo azotu, dlatego trzeba go stosować maksymalnie do rozpoczęcia lata. Na jesień nie chcemy pobudzać trawy do rośnięcia. Na opakowaniu będziemy mieć napisane, kiedy trzeba stosować taki nawóz do trawników żeby uzyskać jak najlepsze efekty. Zadbany trawnik to niesamowita ozdoba przy domu, dlatego warto wydać pieniądze na nawóz i stracić czas na pielęgnacje trawnika.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here