Stworzenie ozdobnego trawnika nie jest łatwym zadaniem. Trzeba będzie na jego pielęgnacje poświecić bardzo dużo czasu. To nie jest tak, że posiejemy trawę i będzie rosła sama. Oczywiście tak można zrobić, ale to będzie zwykły, a nie ozdobny trawnik i trzeba się zastanowić, jaki my chcemy uzyskać efekt. Jeśli ma to prezentować się naprawdę bardzo ładnie to potrzebne będzie odpowiednie zaprojektowanie trawnika.

Miejsce gdzie chcemy posiać trawę trzeba będzie bardzo dokładnie oczyścić i wyrównać. Im równiej tym bardzie estetycznie będzie wyglądało. Bardzo ważne jest również to żeby wybrać odpowiedniej klasy nasiona. Nie kupujemy tych po kilka złotych za kilogram. My musimy kupić drogie nasiona, w których będzie specjalna mieszanka. Wtedy taka trawa będzie rosła o wiele wolniej, ale co ważne będzie bardzo odporna na susze. Jeśli mamy zwykłe nasiona to w upalne dni trawa bardzo szybko zrobi się sucha i cały nasz projekt pójdzie na marne.

Dobrym sposobem na etapie projektowania będzie postawić na nawodzenie, które rozprowadzimy pod spodem. Wtedy w razie potrzeby system sam się uruchomi i podleje nasz trawnik. Oczywiście nie można zapomnieć o nawozach, które pomagają rosnąc trawie. Nawozów do wyboru mamy bardzo dużo, dlatego trzeba stawiać na te, które oferowane są przez najlepszych producentów. Wtedy wiemy, że to na pewno będzie działać i że nasz trawnik wiele na tym zyska. Trawnik może być ozdobą taką samą jak są drzewka i inne rośliny ozdobne. Warto, zatem poświecić czas na pielęgnacje trawnika.

Pielęgnowanie trawnika koło naszego domu

Trawa nawet wolno rosnąca wymaga koszenia, dlatego musimy to robić regularnie. Najczęściej raz na dwa tygodnie trzeba będzie wyjechać kosiarką, a zatem trzeba mieć sprzęt, który ułatwi nam to zadanie. Jeśli trawnik jest duży to można skorzystać z traktorków, na których sami będziemy jeździć. To na pewno dobre rozwiązanie, ale też jest bardzo drogie. Mając trawnik przydaje się jeszcze wertykulator. Można kupić ręczny, można kupić taki, który będzie jeździł jak kosiarka.

Rozwiązań mamy bardzo dużo, bo wiele osób dzisiaj dba o swoje trawniki. Jeśli my chcemy żeby nasz trawnik był prawdziwą ozdobą to potrzebujemy zainwestować w sprzęt. Potrzebne nam będzie również doświadczenie, ale to będziemy zdobywać na przestrzeni lat. Wtedy będziemy wiedzieć, jakie nasiona zastosować i jakie nawozy rozrzucić. Im więcej wiemy tym lepiej wygląda nasz trawnik, a zatem nie pozostaje nam nic innego jak zacząć na poważnie się tym tematem interesować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here