Koszty założenia trawnika będą zależne od tego jak ma być duży. Jeśli mamy kilkaset metrów to czeka nas sporo pracy i wydatków. Można zlecić założenie komuś, ale można to zrobić samemu. Na pewno, jeśli sami będziemy zakładać to wyjdzie nam taniej, ale potrzebna jest do tego wiedza i odpowiedni sprzęt. Zakładamy, że nie znamy się na tym i nie wiemy, od czego zacząć, a zatem firma będzie dla nas wybawieniem firma, która się tym, na co dzień zajmuje. W pierwszej kolejności trzeba będzie zapłacić za wyrównanie terenu. Jeśli na terenie mamy pozostałości po cegłach i innych śmieciach to trzeba będzie trochę czasu poświecić na sprzątanie.

To generuje dodatkowe koszty, bo firma będzie sobie liczyła od godziny za taką usługę. Teraz trzeba będzie wybrać nasiona. Te lepsze kosztują po kilkanaście złotych za kilogram, a na dużej działce trzeba będzie trzeba będzie tej trawy naprawdę bardzo dużo. To przecież nie jedyne koszty, bo wcześniej byłoby dobrze przygotować glebę przy pomocy specjalnych nawozów. Nawozy nie są tanie i trzeba się liczyć z tym, że każdego roku na wiosnę trzeba będzie je stosować. Wtedy trawnik będzie rósł bardzo ładny. Możemy również skorzystać z trawy zwijanej na rolce. Trzeba się tylko skontaktować z firmą, która na miejsce przywiezie nam gotowy trawni.

Zaletą jest to, że nie czekamy aż nasiona wzejdą tylko mamy od razu trawnik koło domu. Wystarczy do podlewać i będziemy się mogli z niego cieszyć. Jeśli już jesteśmy przy podlaniu to im mamy większy trawnik tym więcej wody trzeba. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj zastosowanie systemu nawadniania. Firma liczy się po kilkanaście złotych z metra takiego nawodnienia, a zatem przy dużym trawniku koszty będą bardzo wysokie.

Pozostałe koszty zakładania trawnika

Jeśli mamy trawę to trzeba będzie ją często kosić. Musimy się zastanowić czy zostawiamy to zadanie firmie, która zajmowała się zakładaniem trawnika czy robimy to sami. Te osoby, które chcą wszystko robić same muszą kupić kosiarkę, a to wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Trawnik nie jest tani, ale warto wydać te pieniądze.

Będziemy mieć wtedy tak piękny trawnik jak na polu golfowym. To będzie nasza wizytówka i nasza największa ozdoba. Do wyboru mamy różne nasiona traw, a nawet różne kolory. Oczywiście nic nie zastąpi pięknej zielonej trawy. To, dlatego właśnie takie nasiona trzeba będzie kupić. Byłoby dobrze gdyby była to trawa, która nie będzie rosła zbyt szybko i będzie odporna na susze. Wtedy jej pielęgnacja będzie znacznie łatwiejsza dla nas wszystkich.

[Głosów:8    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here