W każdej branży znajdzie się ktoś, kto postanowi skorzystać z niewiedzy konsumentów i sprzedać im słabej jakości towar po zawyżonej cenie. Dotyczy to także materiałów budowlanych i elementów wykończenia, takich jak okna czy drzwi zewnętrzne. Jak rozpoznać, czy oferowane nam drzwi naprawdę spełniają oczekiwania?

Jakie funkcje powinny spełniać drzwi zewnętrzne?

Podstawową funkcją drzwi zewnętrznych jest zapewnienie solidnej ochrony antywłamaniowej. Mają na nią wpływ zainstalowane w skrzydle zamki, materiał, z jakiego całość jest wykonana i ewentualne dodatkowe zabezpieczenia, takie jak bolce antywyważeniowe czy wzmocnione progi. Niestety, często można spotkać się z ofertami takich drzwi, które – mimo że mają wszelkie możliwe zabezpieczenia – tak naprawdę nie chronią przed niczym. W skrajnych przypadkach można je otworzyć (rozpruć)… otwieraczem do konserw. Nietrudno się domyślić, że w takiej sytuacji sztaby i skomplikowane zamki pełnią funkcję wyłącznie dekoracyjną.

Poza porządnymi zabezpieczeniami przed włamaniem, drzwi powinny również chronić przed rozprzestrzenianiem się ognia czy dymu. Zarówno drzwi do poszczególnych mieszkań, jak i drzwi zewnętrzne mają duży wpływ na bezpieczeństwo przeciwpożarowe – dobrze, gdy są wyposażone w mechanizmy umożliwiające sprawną ewakuację i skuteczne odgradzanie poszczególnych części budynku.

Jak upewnić się, że drzwi zewnętrzne spełniają określone wymogi?

Problem sprawdzania jakości drzwi dotyczy szczególnie inwestorów budujących większe budynki. Bywa, że dopiero po jakimś czasie okazuje się, że dostawca drzwi zewnętrznych czy klatkowych podał nieprawdziwe parametry czy sfałszował tabliczki znamionowe. Dlatego najlepiej jest kupować drzwi u sprawdzonych sprzedawców, u których można osobiście obejrzeć poszczególne modele – np. tu: http://dabrowski-duh.pl/. Warto przed zakupem rozważyć, jakie parametry są dla nas najistotniejsze i skonsultować je ze sprzedawcą. W dobrych sklepach obsługa pomoże nam też połapać się w normach i certyfikatach i dobierze drzwi odpowiednie zarówno do naszych wymagań, jak też budżetu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here