Rozwój budownictwa i powstawanie coraz to nowych osiedli wielorodzinnych oraz domów jednorodzinnych sprzyja rozwojowi innych przemysłów. Każda zasiedlająca nowe mieszkanie czy też dom rodzina stara się urządzić wnętrze według swoich oczekiwań i wyobrażeń. Dlatego też możemy mówić o równoległym rozwoju rynku meblarskiego, czy też wnętrzarskiego. Co więcej rynki te napędza również naturalna wymiana mebli, czy też redekoracja wnętrz związana z wyczerpaniem się ich okresu użytkowania, bądź też obrotem na wtórnym rynku mieszkaniowym.

Przysłowiowy Kowalski stoi przed dylematem jak pogodzić swoje wyobrażenia o wymarzonych czterech kątach z zasobnością portfela. Wbrew pozorom nie jest to łatwy problem do rozwiązania. Należy wszak pamiętać, że jakość z reguły nie wiąże się z taniością. Najtańsze meble nie zawsze będą spełniały nasze oczekiwania, a ich trwałość pozostawiać może wiele do życzenia. Co więcej zasobność polskich portfeli nie jest też podobna jak zasobność na zachodzie Europy. Widać to na przykładzie Ikei, która traktowana jest jak marka popularna na Zachodzie, natomiast w Polsce odbierana jest trochę inaczej. Należy wszakże pamiętać o tym, że dobór mebli do wnętrza nie powinien opierać się wyłącznie na ich cenie, ani nawet na zestawieniu przewidywanej jakości do ceny, lecz na ich funkcjonalności i przewidywanych kosztach użytkowania. Co z tego, że kupimy najtańsze meble, skoro będą one niewygodne i po niedługim okresie, będziemy musieli je wymienić. Warto przed zakupem zastanowić się nad ich potencjalnym zastosowaniem. Na przykład kupując stół pomyślmy ile osób z reguły będzie przy nim jeść posiłki, czy planujemy urządzać coraz większe przyjęcia, czy też rozkład dnia domowników nie pozwala na wspólne spędzanie czasu przy jedzeniu. Znając odpowiedź na takie pytania będziemy wiedzieli, czy warto inwestować w duży sześcioosobowy stół do jadalni z możliwością rozkładania, czy też raczej postawić na funkcjonalne rozwiązanie i wygospodarowanie kącika do szybkiego zjedzenia posiłku w kuchni. Niewątpliwie warto również śledzić bieżące trendy i uwarunkowania. Wiele z dostępnych obecnie rozwiązań, kilka lat temu było nieosiągalnych, bądź też bardzo drogich. Obecnie są one dostępne na kieszeń przeciętnego Polaka. Z drugiej strony bezkrytyczne podążanie za modą może generować u nas dodatkowe koszty i powodować to, że za kilka lat nasze wnętrza będą po prostu nieatrakcyjne. Przed zakupem mebli dobrze jest odwiedzić kilka salonów meblowych, bądź też odwiedzić trony internetowe wiodących producentów. Dzięki temu będziemy mieli szeroki ogląd na współczesne wzornictwo i stosowane rozwiązania w meblarstwie. Będziemy również wiedzieli, gdzie dostępne są najtańsze meble.

Podsumowując należy podkreślić, że wybór mebli do naszego domu, czy też mieszkania jest rzeczą bardzo skomplikowaną. Należy uwzględnić przy tym wiele uwarunkowań i kierować się nie tylko zasobnością naszego portfela, ale również możliwymi i dostępnymi funkcjonalnościami. Dzięki temu wybór nasz będzie najbardziej optymalny i będzie najbardziej nas satysfakcjonował.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here