Kupno mebli do kuchni to na pewno jeden z większy wydatków towarzyszących meblowaniu mieszkania. Cena zestawów wynosi przeważnie nawet kilkanaście tysięcy złotych, dlatego kwestia rozsądnego wyboru ma w tym przypadku kolosalne znaczenie. Wymiana mebli kuchennych następuje raz na kilka lub w niektórych przypadkach raz na kilkanaście lat.
W Polsce w dalszym ciągu niesłabnącą popularnością cieszą się białe meble do kuchni. Według przeprowadzonych badań, Polacy przy wymianie mebli kuchennych najczęściej decydują się na zakup mebli białych. Ten fakt nie może dziwić, ponieważ białe meble do kuchni posiadają zdecydowanie więcej zalet niż wad i należy je uznać za w pełni funkcjonalne.
Pierwszą zaletą tego rozwiązania jest to, że meble białe doskonale pasują do wnętrz zaprojektowanych w różnych stylach. Jeżeli zależy nam na posiadaniu eleganckiej kuchni, białe i lakierowane meble okażą się wyborem najlepszym z możliwych. Takie meble mogą posiadać na przykład dodające kolorytu ozdobne listwy. Doskonałym ich uzupełnieniem jest też blat wykonany z kamienia naturalnego albo obecność konglomeratu z połyskiem. Lakierowane kuchnie w kolorze bieli doskonale komponują się z nowoczesnymi aranżacjami. Ich cechą charakterystyczną jest to, że fronty są tutaj gładkie, próżno jest szukać uchwytów.
Białe meble kuchenne kojarzone są przede wszystkim ze style wywodzącym się z półwyspu skandynawskiego. Fronty w takim stylu charakteryzują się niezwykle prostą formą – przeważnie są gładkie. Dzięki temu można do nich dopasować skórzane uchwyty, lub te wykonane z metalu.
Białe meble rekomendowane są przede wszystkim do kuchni o małej powierzchni, ponieważ dają one poczucie przebywania w większym pomieszczeniu. W takim przypadku należy te atuty połączyć z jasnym kolorem ścian oraz podłogi. Jeżeli jeszcze dodamy do tego dobrze dobrane oświetlenie, będziemy w stanie osiągnąć piorunujący efekt. Wszystko dlatego że biel doskonale odbija światło słoneczne oraz sztuczne. Istnieje możliwość wzmocnienia tego efektu poprzez dodanie do kuchni elementów lakierowanych na wysoki połysk.
Kwestia pielęgnowania białych mebli też może nas pozytywnie zaskoczyć. Wiele osób twierdzi, że biel nie jest najlepszym wyborem do kuchni, ponieważ jest podatna na zabrudzenia, które ciężko doczyścić. Obecnie problem ten właściwie nie istnieje, ponieważ meble są odpowiednio laminowane, co pozwala szybko usuwać zabrudzenia lub odciski palców. Prawdą jest jednak, to że białe meble należy czyścić częściej, ponieważ na białych powierzchniach wszelkiego rodzaju plamy są znacznie lepiej widoczne. Trudniej jednak jest zauważyć na nich kurz.
Zakup białych mebli do kuchni to rozwiązanie trwałe, mogące służyć nam przez wiele kolejnych lat. Wbrew obiegowej opinii, białe fronty nie żółkną. Odpowiednia okleina czy też lakier gwarantuje śnieżną biel przez długi czas. Praktycznie rzecz ujmując, jedyną poważną wadą związaną z meblami białymi do kuchni jest fakt, że są one podatne na zarysowania, które dodatkowo są jeszcze bardzo widoczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here