Wybudowanie domu nie jest tanie, ale jeśli chcemy kupić gotowy dom to trzeba doliczyć do tego prowizję dla dewelopera. Na pewno, jeśli wybieramy gotowy dom to oszczędzamy sporo stresu i sporo czasu. Wprowadzamy się na gotowe i od razu możemy sobie tam mieszkać. Nie jeździmy na budowę żeby zobaczyć czy ekipa się wyrabia czy nie. Jeśli nie to zaczynamy szukać kogoś innego, a to oznacza przestoje dla całego projektu. To będą wielkie problemy, dlatego wiele osób wybiera gotowe rozwiązania.

Można kupić domy z rynku wtórnego, ale to jest spore ryzyko. Im starszy dom kupujemy tym jest gorzej, bo nigdy nie wiemy, co mamy. Ryzyko jest ogromne, a często tyle ile daliśmy za taki dom trzeba będzie włożyć w jego remont. Nagle się okazuje, że wybudowaliśmy za to nowy dom i problem byłby z głowy. Tak to wygląda w praktyce, dlatego trzeba wszystko bardzo dokładnie przemyśleć, przeanalizować i wtedy podejmiemy decyzje o tym czy budować dom czy może kupować.

Tani dom dla małej rodziny

Można postawić tanio dom, ale trzeba zachować pewne proporcje, bo inaczej nici z naszych planów. Bardzo tanie są domy parterowe, a dlaczego? Dlatego że nie ma tam poddasza i nie trzeba na to tracić pieniędzy. Dom jest wtedy mniejsze, może być mniej funkcjonalny, ale na pewno będzie tani. Najlepiej będzie postawić na prostą bryłę, bo wtedy całość jest tańsza i łatwiejsza do postawienia.

Jeśli zależy nam na tym żeby dom był naprawdę tani to nie kopiemy piwnicy. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że nie ma miejsca na kotłownie i trzeba znaleźć jedno pomieszczenie w domu, a dodatkowo nie mamy miejsca na składowanie opału czy tego wszystkiego, co może się znaleźć w piwnicy. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby wybudować sobie większe pomieszczenie gospodarcze albo garaż i wtedy nasz problem znika. Zawsze znajdziemy jakieś rozwiązanie, które przyniesie dla nas zysk.

salon

Czasami trzeba się więcej zastanowić żeby podjąć właściwą decyzje. Najlepszym rozwiązaniem będzie robić wyliczenia czy takie tanie domy parterowe nam się opłacają czy warto trochę doliczyć i wtedy wybierzemy coś z poddaszem albo z piwnicą. Metraż domu ma ogromne znaczenie dla ceny. Przeliczmy sobie ile mamy osób w rodzinie albo jak dużą rodzinę planujemy.

Wyliczenia są takie, że jeśli mamy maksymalnie cztery osoby to osiemdziesiąt do stu metrów kwadratowych nam w zupełności wystarczy. Najważniejsze jest wybrać sobie odpowiedni projekt. To klucz do sukcesu, bo jeśli pomieszczenia będą bardzo dobrze rozmieszczone to na pewno będzie tam wystarczająco dużo miejsca dla każdego. To jest najważniejsze dla nas żeby mieć gdzie mieszkać i gdzie przebywać.

Wybieramy projekt taniego domu

Najlepiej będzie porównać sobie kilka projektów. Wtedy będziemy wiedzieli, co nam się opłaca wybrać, a co nie. Można dowolnie sobie projektować taki dom tak żeby nam wszystko pasowało. To my mamy tam mieszkać, dlatego im więcej szczegółów znajdzie się w takim projekcie tym bardziej będziemy zadowoleni. Wystarczy wybrać się do architekta, który tworzy takie projekty, a będzie nam łatwiej znaleźć coś dla siebie.

Można skorzystać z gotowych projektów, ale nie zawsze i nie wszystko w takim projekcie będzie nam pasowało. To, dlatego warto wybrać się do architekta z wyobraźnią, który nas rozumie i jest w stanie dopasować projekt pod nas. My płacimy za to i to wcale nie tak mało, dlatego możemy mieć swoje wymagania. Na pewno już mamy jakiś zarys jak ma nasz tani dom wyglądać, dlatego wiemy, czego się spodziewać i jak to wskazać architektowi, do którego właśnie się zgłaszamy.

tani dom

Nasz upragniony tani dom

Każdy chciałby mieć tani dom, ale często nas ponosi przy projekcie. Nie zdajemy sobie sprawy, że poddasze to już o wiele większa cena, a tym bardziej cena rośnie, jeśli zamarzy nam się piwnica pod całym domem. Liczmy bardzo dokładnie wszystko, a nie będziemy mieć niespodzianek. Tym bardziej, jeśli finansuje dom z kredytu hipotecznego i mamy ograniczenia. Później już żadnych pieniędzy nie pożyczymy, bo nie mamy zdolności kredytowej i to, co postawimy będzie musiało nam wystarczyć żebyśmy tam zamieszkali.

Tak to właśnie wygląda i trzeba uważać, co konkretnie wybieramy do naszego projektu domu. Jeśli będziemy ostrożni to można tanio postawić dom dla kilkuosobowej rodziny. Na tym zależy wielu osobom i może my będziemy właśnie tymi osobami, którym się to uda? Na pewno warto spróbować już teraz to zrobić, a przekonamy się jak to wszystko będzie wyglądało. Im lepszy projekt wybierzemy i im wiece czasu poświecimy na szukanie tanich materiałów tym więcej będzie można zaoszczędzić i na tym nam zależy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here