Wybierając projekt domu trzeba się zastanowić nad jego funkcjonalnością. Wiele osób o tym myśli dopiero wtedy, kiedy już dom stoi. To jak z kupnem samochodu, którego wady dostrzegamy dopiero po zakupie i pojeżdżeniu przez kilka dni czy tygodni. W przypadku domu taki zły projekt oznacza dla nas bardzo duże problemy. To nie samochód, który oddamy albo, którym pojeździmy kilka lat i można go sprzedać.

W sytuacji domu, a tym bardziej, jeśli mamy kredyt hipoteczny to zobowiązanie na długie lata. To pokazuje, że projekt musi być wybrany w rozsądny sposób i tylko wtedy będziemy z niego zadowoleni. Lepiej na przemyślenia o tym jak projekt ma wyglądać przeznaczyć znacznie więcej czasu. Tylko w takiej sytuacji będziemy pewni na sto procent, że to jest dla nas.

Dom z poddaszem dla rodziny

Jeśli przeglądamy projekty i zależy nam na niskiej cenie to bierzemy pod uwagę dom bez poddasza i dom bez piwnicy. Faktycznie zaoszczędzić można, ale to wcale nie jest oszczędność i szybko się o tym przekonamy. Okaże się, że to pozorna oszczędność i w pewnym momencie zacznie nam brakować tego całego miejsca. Sam koszt budowy poddasza wcale nie jest taki wysoki jak nam się wydaje. Można postawić dom z poddaszem nieużytkowym. Nie będziemy go dzisiaj zagospodarowywać, bo nie korzystamy z tego, ale jeśli okaże się, że nasza rodzina się powiększy i będzie zbyt mało miejsca to wtedy będzie można zająć się poddaszem.

To jest o wiele tańsze rozwiązanie niż podwyższanie domu i robienie nowego poddasza. Warto się, zatem nad tym zastanowić, bo naprawdę wiele na tym zyskamy. Wiele osób wybiera poddasze, bo mają się wtedy gdzie pomieścić z różnymi niechcianymi sprzętami i rzeczami. Można też zrobić sobie tam suszarnie, która latem idealnie się spisuje. Musimy tylko pamiętać, że konieczna jest izolacja poddasza. Niektóre osoby o tym zapominają i zrobią sobie piękne poddasze gdzie znajdują się sypianie, a w okresie letnim jest tam bardzo wysoka temperatura.

w domu

Zimą jest za to bardzo zimno, dlatego musimy pamiętać o tym, że izolacja to podstawa i bez tego niestety, ale nie uzyskamy żadnych efektów. Jeśli zależy nam na wykonaniu w odpowiedni sposób całego domu z poddaszem to trzeba o izolacji pamiętać. Nie może to być coś przypadkowego tylko wełna o bardzo dobrych parametrach. Obecnie stosuje się również natrysk z pianki poliuretanowej. Rozwiązań mamy naprawdę bardzo dużo, dlatego dla każdego z nas znajdzie się coś odpowiedniego, co sprawi, że nasze poddasze będzie bardzo dobrze wyizolowane.

Wybieramy projekt domu z poddaszem

Można wybrać przeróżne projekty, w których dom ma poddasze. Może to być mały domek, który dzięki temu, że ma poddasze to zyska jedno albo dwa pomieszczenia. Funkcjonalności takiego domu jest bardzo duża dzięki temu, że na dole mamy salon, kuchnie, łazienkę czy kotłownie, a na górze śpimy. To nasz azyl i nikogo nie musimy tam wpuszczać. Warto, zatem na takie rozwiązanie postawić, ale trzeba przejrzeć domy parterowe z poddaszem żebyśmy widzieli, co jest dla nas, a co nie. Jeśli zgłosimy się do architekta to dowiemy się, jakie projekty ma dla nas przygotowane.

Jeśli nie znajdziemy wśród gotowych projektów czegoś ciekawego to nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy stworzyli coś według własnych wytycznych. Wtedy na pewno będziemy w stu procentach zadowoleni. To nasz projekt domu, dlatego nam musi wszystko w nim odpowiadać. Tylko w takiej sytuacji możemy wydać na projekt pieniądze, a są to tysiące złotych.

dom z poddaszem

Im większy dom z poddaszem wydamy tym droższe będzie jego postawienie, dlatego wszystko musi być przez nas bardzo dobrze przemyślane, a wtedy będziemy wiedzieć jak ma to wyglądać. Im mamy mniejsze doświadczenie w wybieraniu takiego projektu tym łatwiej można będzie popełnić błąd. Nie chcemy przecież mieszkać w domu, który kompletnie nam nie odpowiada, ale dowiemy się o tym dopiero wtedy, kiedy w nim zaczniemy mieszkać.

Nasz dom z poddaszem

Poddasze, jeśli dzisiaj nam się nie przydaje to może za rok albo za pięć lat. Jeśli nawet nigdy nam się nie przyda, jako mieszkalne to wykorzystamy je w inny sposób. Warto, zatem mieć na uwadze to żeby zaplanować sobie rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń i na dole i na górze. Tylko wtedy będziemy wykorzystywać cała przestrzeń, za którą zapłaciliśmy podczas budowania. Najczęściej wybierane są domy z poddaszem, bo to daje poczucie komfortu i w razie, czego jest gdzie się przenieść. Nasz dom to nasze wyjątkowe miejsce, dlatego im bardziej wszystko dopasujemy pod siebie tym lepiej będzie dla nas i naszych domowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here