Wybór ławek do ogrodu to bardzo ważne zadanie. Od tego, na jakie tworzywo się zdecydujemy zależy ich trwałość i praktyczność.

Ławka przydatna w każdym ogrodzie

Funkcjonalności ławki nie ma sensu podważać. Stanowi istotny element wyposażenia ogrodu. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele modeli. Różną się od siebie materiałem, profilem, czy sposobem montażu. Dzisiaj każdy może mieć taką ławkę, o jakiej marzy. Wystarczy poszukać odpowiedniego producenta. Na co musimy zwracać uwagę? Na pewno na wymiary. Zbyt małe meble ogrodowe nie spełnią naszych oczekiwań. Dlatego wybierając ławkę powinniśmy decydować się na taką, której minimalna długość wynosi 150 cm. Najwięcej modeli jest jednak produkowanych  o długości 180 cm, więc taka ławka spokojnie pomieści co najmniej trzy osoby. Jeśli chodzi o pozostałe wymiary, to siedzisko powinno znajdować się około czterdziestu centymetrów nad podłożem. Oparcie natomiast powinno mieć co najmniej pięćdziesiąt centymetrów. Dzięki temu zagwarantujemy komfort korzystania z ławki.

Rodzaje ławek do ogrodu

Ławki ogrodowe są wykonane z różnego materiału. Dzięki temu możemy dobrać je pod kątem aranżacji ogrodu lub trwałości wykonania. Najczęściej spotykane są ławki drewniane, które są estetyczne i świetnie pasują do ogrodów. Naturalne tworzy dobrze pasuje do otoczenia drzew i krzewów. Najczęściej do produkcji ławek wykorzystuje się drewno bukowe, sosnowe, świerkowe, a nawet modrzew. Decydując się na taką ławkę musimy jednak pamiętać o regularnej impregnacji i malowaniu. W ten sposób drewno będzie chronione przed czynnikami atmosferycznymi.

Kolejnym wartym uwagi surowcem jest metal. Ławki wykonane z tego tworzywa są wytrzymałe i bardzo stylowe. Wszystko dzięki efektownym wykończeniu w formie siateczki. Ławki te wykonuje się ze stali lub aluminium. Surowy, minimalistyczny wygląd świetnie wpasuje się do nowoczesnych posesji. Podobnie, jak w przypadku ławek drewnianych, także i metalowe wymagają impregnacji. W tym przypadku ławkę warto pokryć powłoką antykorozyjną.

Szczeble do ławek PCV – innowacyjne rozwiązanie

Wspomniane materiały wykorzystywane do produkcji ławek są bardzo wytrzymałe. Jednak z upływem czasu niszczeją i osłabiają konstrukcję. Nie musimy wówczas wyrzucać całej ławki. Na rynku są bowiem dostępne szczeble do ławek PCV, które zastąpią zniszczone drewniane elementy na długie lata. Ich wytrzymałość i możliwość dopasowania do własnych potrzeb to ich główne zalety. Możesz je zobaczyć w tym miejscu. Szczeble do ławek PCV nie wymagają impregnacji, są również odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne. Dzięki nim możemy wydłużyć żywotność ławki na długie lata.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here