Miejsce magazynowe to nie tylko budynki stałe Właściciele specjalistycznych firm magazynowych lub przedsiębiorcy wykorzystujący przestrzenie magazynowe w swej dodatkowej działalności, związanej z dystrybucją i okresowym przechowywaniem towarów, często borykają się ze zmiennymi potrzebami powierzchni miejsca magazynowego. Zdarza się, że miejsca magazynowego brakuje na kilka tygodni lub miesięcy w roku, kiedy potrzeba magazynowania gwałtownie wzrasta lub niemożliwym jest dostawienie do wynajmowanych budynków kolejnego budynku stałego.

Tymczasem istnieje proste rozwiązanie tych dylematów magazynowania w postaci dostawienia namiotu magazynowego. Namiot magazynowy w niczym nie ustępuje dziś parametrom technicznym i jakościowym budynku stałego, a jego dostawienie na czas określony, a nawet na całoroczne uzupełnienie przestrzeni magazynowania, może przynieść same korzyści, od możliwości przyjęcia większej ilości towarów magazynowych, do obniżenia kosztów magazynowania.

Namiot magazynowy może dziś służyć przez cały rok 

Namiot magazynowy to rozwiązanie, które wybierane bywa coraz częściej nie tylko jako uzupełnienie powierzchni magazynowej, ale wręcz jako alternatywa dla budowy lub wynajmu kosztownych magazynów. Namioty magazynowe wykonywane są obecnie z materiałów odpornych na całoroczne, zmienne warunki pogodowe. Większość modeli namiotów magazynowych posiada również możliwość podnoszonych dachów i ruchomych ścian bocznych, dzięki czemu, nawet bez klimatyzacji, możliwe jest dostosowanie przepływu powietrza i wielkości przestrzeni namiotu do panujących warunków pogodowych. Kolejnym atutem powiększenia lub wykreowania dodatkowej przestrzeni magazynowej poprzez dostawienie namiotu magazynowego jest możliwość stworzenia większej przestrzeni magazynu dostępnej do wglądu klientom i kontrahentom.

Właściciele składów budowlanych odnotowują regularny wzrost zakupów materiałów remontowo-budowlanych prezentowanych w namiotach magazynowych klientom. Dzięki zyskanej w ten sposób powierzchni, szansa na obejrzenie i indywidualną inspekcję jakości towarów podnosi wiarygodność firmy. W obecnej ofercie krajowej namiotów magazynowych proponowane są także rozwiązania z opcją całorocznej, systemowej klimatyzacji namiotu i jego zimowego ogrzewania. To bardzo ważna zaleta dostawienia namiotu magazynowego do posiadanych już przestrzeni magazynowych, gdyż można w nim umieścić towary wymagające ustawienia stałej temperatury lub dogrzewania wyłącznie zimą.

Namioty magazynowe są także bardzo ekonomiczne w sytuacji zmiennych potrzeb magazynowania, na przykład w przypadku firm, importujących towary nieregularnie. Namiot magazynowy zawsze można złożyć i rozłożyć go ponownie, dostosowując się do zaistniałych potrzeb, co jest znaczącą przewagą tej strategii magazynowania w porównaniu z budynkami stałymi. Dostawienie namiotu magazynowego to także świetne rozwiązanie dla właścicieli działek z istniejącymi już budynkami, gdyż namiot, w swej niestałej konstrukcji i z racji nieposiadania murowanych fundamentów objęty jest znacznie niższymi opłatami podatkowymi niż stałe nieruchomości.

Oszczędność kosztów amortyzacji budynku idzie w tym przypadku w parze z minimalizacją kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, co nie jest bez znaczenia zwłaszcza  dla poznających rynek usług magazynowych młodych przedsiębiorców. Namiot magazynowy pozwala bezpiecznie i tanio przetestować nowy obszar działalności gospodarczej w dziedzinie magazynowania.

Źródło:  DasCompany.com – pawilony ogrodowe

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here