Wiele osób decyduje się na rolety zewnętrzne. Mają one bowiem liczne walory. Między innymi zapobiegają utracie ciepła z pomieszczenia. W lecie eliminują natomiast zbyt szybkie nagrzewanie się konkretnej lokalizacji itp. Zalet jest naprawdę sporo. Pamiętajcie, że na rynku są rozmaite produkty z tej kategorii. Dużo osób ma dylemat dotyczący ich wyboru. Wy również? W takim razie naprawdę świetnie składa się, że trafiliście na dzisiejszy wpis. Poznacie bowiem najważniejsze rodzaje rolet zewnętrznych.

Rolety naokienne

Czym cechują się rolety naokienne? Elementy z tej grupy są zazwyczaj wyposażone w skrzynki z PVC z pokrywą rewizyjną. Jest ona umieszczona albo od tyłu albo od dołu konkretnego sprzętu. Jak wygląda montaż? Rolety zewnętrzne (tego typu) są instalowane we wnęce razem z oknem. Kto może zdecydować się na urządzenia z tej kategorii? Nie ma tutaj żadnych ograniczeń dotyczących konkretnego etapu budownictwa. Wszystko dlatego, że rolety naokienne mogą być stosowane nie tylko w przypadku nowych mieszkań, ale również uwzględniając nieco starsze budynki, które wymagają pewnych zmian. Elementy tego typu naprawdę bardzo dobrze wywiązują się ze swojego zadania. Eliminują straty ciepła, zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczenia w lecie itp. Poza tym stanowią dobrą izolację akustyczną. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które mieszkają w mieście – na przykład blisko ruchliwej ulicy.

Rolety podtynkowe

W przypadku tych rolet pokrywa rewizyjna jest umieszczona od dołu skrzynki. Jeśli chodzi o montaż, kaseta jest instalowana we właściwie przygotowanej do tego wnęce w nadprożu. W pewnym sensie, elementy z tej grupy są mniej uniwersalne niż rolety naokienne. Dlaczego? Trzeba tutaj podkreślić, że rolety podtynkowe muszą być wybrane już w trakcie projektowania domu. Nie nadają się na przykład do starszego budownictwa, gdzie macie zamiar zmodernizować niektóre czynniki. Statystyki pokazują, że nie brakuje ludzi, którzy wybierają takie rozwiązanie. Jest ono nowoczesne i gwarantuje wysokie walory estetyczne. Choćby dlatego, że skrzynki nie są w ogóle widoczne. Dla niektórych ma to spore znaczenie.

Zapoznaj się z aktualną ofertą rolet od SURMA na www.systemysurma.pl

Rolety elewacyjne

Popularne są również urządzenia tego typu. Co warto wiedzieć na temat rolet elewacyjnych? Charakteryzują się aluminiową obudową z pokrywą rewizyjną, która jest umieszczona od przodu kasety. Gdzie można umieścić skrzynkę? Na przykład na murze albo we wnęce okiennej. Rolety elewacyjne – podobnie jak pierwsze opisywane elementy – można zastosować w dowolnym momencie. Chodzi zatem nie tylko o nowe mieszkania, ale także o nieco starsze budynki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here