Zdecydowałeś, że będziesz ogrzewał dom czy mieszkanie za pomocą pieców gazowych. Jest to dobre rozwiązanie – szczególnie gdy wybieramy kondensacyjny sposób spalania paliwa. Dzięki temu wykorzystujemy je o wiele optymalniej oraz bardziej ekologiczne. Jakie modele pieców gazowych są najlepsze? Czym kierować się przy wyborze?

Najlepsze piece gazowe – jaki producent?

Najlepsze piece gazowe pochodzą od sprawdzonych producentów. Wśród nich na pewno warto wymienić markę Immergas Polska, czyli rodzimą filię włoskiego potentata. Jej zaletą są nie tylko dobre jakościowo produkty, ale również profesjonalni, wszechstronnie przeszkoleni serwisanci. Do mieszkania polecamy model VICTRIX 26 2l, który bez problemu powiesimy w dowolnym miejscu. Jest on dwufunkcyjny, przepływowy i osiąga wysoką sprawność. Dzięki kondensacji jest bardzo oszczędny oraz maksymalnie wykorzystuje paliwo – nie wyrzuca większości ciepła poza mieszkanie wraz ze spalinami. Prosty w obsłudze, wraz ze sterownikiem sprawi, że będziemy mogli bez trudno regulować temperaturę.

Inną firmą godną polecenia jest Viessmann, który może pochwalić się ponad stuletnią tradycją. Kładzie duży nacisk na ochronę środowiska, zasobów naturalnych oraz na zrównoważony rozwój. Jeżeli mamy mieszkanie, to warto zastanowić się nad modelem Vitodens 100. Choć moc kotła to 26kW, to jest bardzo cichy – głównie dzięki specjalnej obudowie BoxDesign. Posiada cyfrowy wyświetlacz LCD .

Wśród najczęściej polecanych marek przez instalatorów znajduje się także Vaillant, która ma swoją siedzibę w Niemczech. Zajmuje się nie tylko ogrzewaniem, ale i wentylowaniem. Ich szeroki zakres produktów zawiera nie tylko kotły gazowe, ale i pompy ciepła czy inteligentne układy sterowania. Vaillant przygotował dla swoich klientów dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny ecoTEC plus VCW. Podobnie jak wcześniej wspomniane, jest on wiszący. Ogrzeje zarówno wodę, jak i mieszkanie, przy niskim zużyciu paliwa i prądu.

Polskę w tym zestawieniu reprezentuje Termet S.A., który w niczym nie ustępuje zagranicznym odpowiednikom. To wszystko dzięki własnemu zespołowi badawczo- rozwojowemu, który stale ulepsza ich produkty, będące konkurencyjne pod względem ceny. Ciekawymi modelami są te z serii Ecocondens, szczególnie Crystal II. Jest on jednofunkcyjny, kondensacyjny oraz co ciekawe – bardzo mały. Mimo to bez trudu ogrzeje mieszkanie, ponieważ jego moc to 27kW. Dodatkowo zmieści się nawet w kuchni – i śmiało można go tam umieszczać, ponieważ posiada zamkniętą komorę spalania.

Oczywiście są to tylko przykładowe modele pieców gazowych, wybrane ze względu na popularność rynkową i renomę producentów. Jednak ze względu na indywidualne zapotrzebowanie na ciepło, każdy musi dopasować sam kocioł do mieszkania. Jeśli jednak powyższe rekomendacje cię nie przekonują, zawsze możesz zgłębić wiedzę na portalach branżowych, gdzie eksperci dzielą się swoją wiedzą. Jedną z takich witryn jest https://ogrzewamdom.pl/ – warto tam zajrzeć, nie tylko w celu znalezienia recenzji konkretnych produktów, ale też przeczytania ciekawostek i wskazówek z zakresu ogrzewania domu.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here