Piękny duży dom to marzenie każdego. Wielu ludzi latami pracuje by wybudować swoje rodzinne gniazdo. Ważny jest oczywiście rodzaj użytego materiału, bryła czy elewacja budynku. Jednak tym z czego na co dzień korzystają domownicy jest wnętrze a przede wszystkim meble. To właśnie luksusowe meble podkreślają prestiż i bogactwo domowników oraz pokazują ich stan finansowy. Przykładowo dom wyposażony w szafy czy komody z końca ubiegłego wieku to raczej powód do wstydu. Zazwyczaj tak umeblowane domy spotkamy w rodzinach ubogich w tym często bezrobotnych bądź u emerytów, którzy tak umiłowali sobie ten styl, że nie mogą się z nim rozstać.
Przedstawiciele klasy średniej zazwyczaj meblują domy w nowoczesnym stylu. Kupują oni meble z popularnych sieci handlowych w nowoczesnych kolorowych wzorach. Zazwyczaj meble są całkiem przyzwoitej jakości jednakże brak gustu i wyrafinowania w ustawieniu czasem wygląda groteskowo i raczej niezbyt zachęcająco.
Jednak jeżeli ktoś chce uchodzić za osobę o wyrafinowanym guście i przedstawiciela klasy wyższej powinien umeblować swój dom w gustowny sposób. Najlepsze do tego celu są klasyczne meble włoskie, francuskie, holenderskie bądź robione na zamówienie w prestiżowych polskich manufakturach meblarskich. Najbardziej polecane a przy tym wytrzymałe rodzaje drewna to mahoń, dąb czy buk. Oczywiście im droższe, bardziej egzotyczne i trudniej dostępne jest drewno tym lepiej dla jego posiadacza bo ma ono większą wartość i wygląda lepiej zdobiąc dom i dodając mu prestiżu.
W tym tekście omówię kilka typów mebli uznawanych przez badaczy za najbardziej polecane. W zestawieniu tym znajdują się meble włoskie, francuskie oraz klasyczne polskie zegary.
Wśród najbardziej eleganckich mebli sypialnych prym wiodą włoskie łóżka firmy Argo. Wykonane z najlepszego włoskiego drewna dębowego, lakierowane i staranie rzeźbione są prawdziwą ozdobą domu. Orientalne wieżyczki oraz wygodne materace andaluzyjskie dodawane w komplecie dodają elegancji, ale też przede wszystkim są bardzo wygodne.
Wśród mebli salonowych znakomitym wyborem jest wypoczynek Brazylia. Jest to mebel pochodzący z Ameryki Południowej i wykonany z drewna hebanowego. Na nóżkach foteli i stolika znajdujemy rzeźby utrzymane w stylu indiańskiego plemienia Majów. Tajemnicze mozaiki i kształty naprawdę zostały pieczołowicie wyrzeźbione. Z tego względu każdy z elementów wypoczynku Brazylia to nie tylko mebel ale i wspaniałe dzieło sztuki. Pokrycie sof stanowi gruba i starannie wygarbowana skóra cielęca. Cały zestaw utrzymany w ciemnych barwach hebanu prezentuje się świetnie i zachęca do korzystania. Przerażać może jedynie cena zestawu, która waha się między dwudziestoma a dwudziestoma pięcioma tysiącami złotych. Jednak wytrawny znawca mebli wie, że za jakość trzeba płacić.
Do jadalni znawcy polecają stół francuski w stylu Ludwika XIV. Jest to stół dębowy z rzeźbionymi nogami na rogach dekorowany kością słoniową. Znakomicie komponuje się z dużym polskim zegarem szlacheckim z osiemnastego wieku dostępnym na portalach aukcyjnych za niespełna tysiąc złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here