Okna wykonane z naturalnego drewna nie tylko są piękne, ale również są ciepłe. Chociaż dzisiaj do dyspozycji mają konkurencję w postaci tańszych okien PCV, to jednak i tak cieszą się dużym zainteresowaniem. Jedynym problemem okien drewnianych jest konieczność konserwacji. Można ją jednak wyeliminować, wybierając okna drewniano-aluminiowe.

Drewno, gdy jest wystawione na działanie czynników pogodowych, zaczyna szybko niszczeć. Niskie i wysokie temperatury, zawilgocenie wskutek opadów powodują, że drewniane komponenty zaczynają nadmiernie się rozsychać albo butwieć, tracąc swoje pierwotne właściwości.

Problem ten dotyczy również okien drewnianych, które stosowane są nadal w wielu budynkach, między innymi w domach energooszczędnych oraz pasywnych. Oczywiście, regularna konserwacja specjalnymi preparatami jest w stanie znacząco zmniejszyć ryzyko zniszczenia okna z drewna naturalnego, ale jest prostsze rozwiązanie – to okna drewniano-aluminiowe, które mają specjalną, podwójną konstrukcję.

Okna drewniano-aluminiowe składają się zarówno z drewna, które umieszczono od wewnętrznej strony, jak również z aluminium, które znajduje się od strony zewnętrznej. Dzięki temu okno nie jest narażone na niszczenie wskutek wystawienia na działanie czynników atmosferycznych. Aluminum jest sztywnym, lekkim, wytrzymałym, odpornym na korodowaniem metalem, który posiada też dobre właściwości izolacyjne, dlatego w połączeniu z naturalnym drewnem tworzy solidną stolarkę okienną.

Zatem okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie wiele zalet – mają stylowy wygląd, ponieważ od środka zachwycają swoim drewnianym wykończeniem, a od zewnątrz estetyką aluminium, są również energooszczędne i dzięki nim można znacząco zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na energię cieplną. Nie wymagają również specjalnej konserwacji, dlatego są w stanie posłużyć przez o wiele dłuższy czas niż standardowe okna drewniane. Te wszystkie zalety sprawiły, że aktualnie okna drewniano-aluminiowe są tak chętnie wybierane do nowego budownictwa – to przyszłościowa inwestycja, która się opłaca!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here