To że kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w domu, nie jest żadną nowością. Tutaj przygotowujemy i spożywamy posiłki, rozmawiamy z rodziną czy pijemy herbatę. W kuchni odbywa się praktycznie całe rodzinne życie. Każdy dzień zaczyna się śniadaniem i kończy kolacją. Dlatego tak istotne jest to, by kuchnia była pięknym, ale również i funkcjonalnym pomieszczeniem.
Jak prawidłowo umeblować pomieszczenie by spełniało nasze oczekiwania? Przede wszystkim powinniśmy zdać się na swój własny gust. Jeżeli coś nam się podoba i chcielibyśmy to mieć w kuchni to dlaczego nie? Pamiętajmy, że nasz dom jest dla nas i dla naszej rodziny, więc nie kierujmy się panującą modą, a własnymi przekonaniami. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się meble kuchenne na wysoki połysk. Jednak warto pamiętać o tym, że nie do każdego domu będą pasować takie meble. Zwłaszcza w domu, gdzie znajduje się dużo dzieci, meble kuchenne na wysoki połysk raczej się nie sprawdzą. A gospodyni tego przybytku, raz na zawsze znienawidzi wycieranie malutkich śladów rączek na szafkach i blatach. Dlatego pierwszą zasadą jest to, by kierować się tym co nam się podoba, a nie panującą modą. Natomiast druga zasada odnosi się do zdrowego rozsądku. Nie upierajmy się na siłę, że musimy mieć meble kuchenne na wysoki połysk, jeżeli w naszym domu mieszka gromadka dzieci.
Ważna jest również funkcja praktyczna kuchni. Pamiętajmy o tym, że strefa gotowania, powinna znajdować się w bliskiej odległości do strefy zmywania i przechowywania. Jest to tak zwany trójkąt roboczy. Jest to trzecia zasada prawidłowego urządzenia kuchni, odpowiednio rozłożony trójkąt roboczy.
Warto jednak zwrócić uwagę na wielkość pomieszczeń. Jeżeli nasza kuchnia jest duża i jasna, możemy pozwolić sobie na praktycznie każdą aranżację. Problem pojawia się wtedy, gdy dysponujemy małym pomieszczeniem. Czwartą zasadą jest prawidłowe dobranie rozmiaru mebli, do powierzchni pomieszczenia. Oczywistym jest, że możemy zastosować kilka sztuczek, by optycznie powiększyć pokój. Jednak, należy pamiętać o tym, że kuchnia ma nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim musi być funkcjonalna. Jak optycznie powiększyć kuchnię? Z powodzeniem na ścianach można zastosować lustra, to zawsze daje znam złudzenie, że dany pokój jest większy. Warto także zainwestować w meble kuchenne na wysoki połysk i dużą ilość sztucznych świateł. Meble kuchenne na wysoki połysk odbijają światło, co sprawia, że pomieszczenie się optycznie powiększa.
Piątą zasadą, która zawsze się sprawdza jest duży stół z krzesłem dla każdego członka rodziny. Nawet jeżeli w kuchni nie mamy miejsca na ten mebel, wygospodarujmy trochę przestrzeni w salonie. Miejsce, gdzie może spotkać się cała rodzina, jest doskonałym pomysłem. Kuchnia jest właśnie takim pomieszczeniem, które gromadzi bliskich w jednym miejscu. Meblowanie kuchni jest bardzo trudnym zadaniem, jednak odpowiednie nastawienie i chęć stworzenia czegoś wyjątkowego, może sprawić, że uzyskamy doskonały efekt, którym będziemy cieszyć się każdego dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here