Chyba każdy ma tak, że lubi obcować z estetycznymi rzeczami. Objawia się to w różny sposób- od chodzenia do ładnych miejsc po oglądanie wystaw w muzeach czy galeriach. Prawda jest jednak taka, że to nie wyczerpuje naszego poczucia estetyki. Bardzo chętnie bowiem obcujemy z estetycznymi rzeczami także na codzień. Sztuka użytkowa jest nam bardzo bliska, choć nie zawsze decydujemy się na korzystanie z niej. Największym problemem bywają w tej kwestii pieniądze. Kiedy mamy do wyboru taką samą funkcjonalną rzecz, jednak tańszą (ale spełniającą swoje zadanie), często wybieramy właśnie ją zamiast tej ładniejszej. Poczucie estetyki przegrywa w starciu z pieniędzmi. Szczególnie znamienne jest to w wypadku mebli. W tej kategorii produktów za ładniejsze musi przecież sporo zapłacić- mimo, że nie podnosi się wcale ich funkcjonalność czy też jakość. Ktoś, kto chce mieć w swoim domu modne meble nie jest jednak skazany na wzmożone oszczędności. Wystarczy mądre zaplanowanie wydatków, by faktycznie być zadowolonym z tego co planuje się kupić. Zdecydowanie warto więc poznać kilka sposobów na to by mieć ładne i modne meble, nie wydając przy tym na to fortuny.

Pierwszym sposobem na takie meble będzie zrobienie ich własnoręcznie. Oczywiście większość osób złapie się za głowę czytając to zdanie. Nie chodzi o zrobienie ich od samego początku- to przecież znacznie przekraczałoby możliwości, ale i zapał większości osób. Meble jednak mają to do siebie, że stosunkowo łatwo je przerobić. Jak przerobić stare meble, by wyglądały ładnie? Bardzo prosto. Przede wszystkim musimy znaleźć bardzo neutralne meble. Dobrze by było by były one minimalistyczne, albo chociaż proste. Nie musimy się martwić o ich kolor- może być on nawet kiczowaty. Następnie wystarczy meble te pomalować na modny kolor. Można bardzo zdziwić się jak zupełnie inaczej wygląda szafa w kolorze drewna, a jak ta sama szafa w kolorze białym. Bardzo podnosi to jej efekty wizualne. Kiedy już pomalujemy meble, można zastanowić się nad dodatkami. Przykładowo zamiast uchwytów do szafek można zastosować sznurek. Można też przykleić do nich elementy takie jak lustro, które sprawiają, że meble będą wyglądały już zupełnie inaczej. Przyda się tutaj inwencja twórcza i znajomość aktualnych trendów.

Innym sposobem na zakup tanich ale i modnych mebli są po protu odpowiednie miejsca. Jeżeli ktoś wie gdzie robić zakupy, nie będzie miał problemu z tym, by kupić dobre rzeczy taniej. Przede wszystkim należy pomyśleć o miejscach faktycznie mających niskie ceny. Znajdziemy je w głównej mierze w internecie. Poza tym dobrze jest także poszukać mebli używanych. Można się zdziwić jak wiele modnych mebli można kupić z drugiej ręki. W dalszym ciągu zachowują one dobry wygląd, jednak są o wiele tańsze. Sprawdzi się tutaj doskonale maksyma, że dla chcącego nic trudnego. Odpowiednia determinacja do poszukiwań pozwala zdziałać cuda i pomaga zmieścić się z dużą ilością zakupów w nawet niewielkim budżecie. Tak naprawdę jednak wystarczy chociaż chwila spędzona przy wyszukiwarce internetowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here