Nawierzchnia bitumiczna to najpopularniejszy typ nawierzchni drogowej w kraju. Większość dróg w Polsce wykonana jest z nawierzchni bitumicznej.

Droga bitumiczna posiada szereg zalet. Jest ona przede wszystkim drogą bezpieczną. Sprawia, że użytkownicy ruchu drogowego mogą się po niej poruszać w pełni bezpieczny sposób. Jest ona także komfortowa dla użytkowników, ponieważ wyeliminowane są na niej różnego rodzaju niedoskonałości terenu. Jest to także rodzaju drogi o mało uciążliwym dla otoczenia charakterze.

Nawierzchnia bitumiczna jest to nawierzchnia, która powinna posiadać odpowiednie parametry związane ze współczynnikiem tarcia oraz równością nawierzchni. Ten rodzaj drogi zapewnia także szybkie i optymalne odprowadzenie wód deszczowych z jej powierzchni. Droga bitumiczna posiada szereg zalet, dlatego jest tak często wykorzystywana podczas budowania dróg. Przede wszystkim posiada ona zmniejszony współczynnik hałasu dla użytkownika w porównaniu do standardowej drogi. Jest to bardzo istotne, aby ograniczać hałas, który jest niepożądanym czynnikiem podczas poruszania się na różnego rodzaju drogach.

Droga o charakterze bitumicznym powoduje także skrócenie drogi hamowania w porównaniu do standardowej drogi. Możliwe jest to nawet aż o dwadzieścia procent, co nie jest liczbą małą w tym przypadku. Skrócenie drogi hamowania ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo na drogach, a także ma wpływ na możliwość spowodowania wypadku drogowego. Nawierzchnia bitumiczna cechuje się także zwiększoną trwałością posiadanej przez siebie warstwy ścieralnej, co powoduje, że jest ona dość wysokiej jakości drogą.

Nawierzchnia bitumiczna posiada także zdolność przykrywania różnego rodzaju powstających na niej spękań. Zazwyczaj wystarcza do tego celu warstwa powierzchni o grubości około 3 centymetrów, która zostaje nałożona na istniejące spękanie. Więcej informacji na temat nawierzchni bitumicznej oraz drogi bitumicznej można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: nascon.pl.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here