W obliczu pandemii koronawirusa rząd wprowadza coraz większe ograniczenia. Dzisiaj możemy wychodzić z domu już tylko po to, by dojechać do pracy albo zrobić niezbędne zakupy. Zamknięte pozostają place zabaw, parki, skwery i wszelkie miejsca użyteczności publicznej. Nie możemy pójść do restauracji ani do kina, przełożyć musimy wizyty w teatrze oraz muzeum, na później należy odłożyć też wizyty w centach handlowych. Jak wytrzymać w domu?

Koronawirus został zdiagnozowany w Polsce jakieś cztery tygodnie temu, a praktycznie wszyscy Polacy mają przymusowy urlop. Ten nie jest jednak w celach wypoczynkowych, bo zostaliśmy zamknięci we własnych „czterech kątach”. O wiele łatwiej znieść tę kwarantannę wszystkim, którzy posiadają chociażby bliźniaki. Łomianki są jedną z podwarszawskich miejscowości, w których takowych nieruchomości nie brakuje. Czym mogą cieszyć się mieszkańcy? Ich przewagą jest posiadanie kawałka własnego ogródka. Dzięki temu każdego dnia mogą przebywać na świeżym powietrzu, a kiedy zrobi się cieplej nawet zrobić grilla. Właśnie dlatego warto wybierać przedmieścia stoicy i wspomniane już Łomianki. Dom wolnostojący daje nam o wiele większą swobodę. Wyobraźmy sobie, że wiele osób, które wybrały mieszkania w blokach w jednej z dzielnic Warszawy, dzisiaj pozostają zamknięci w tej przestrzeni, a jedyną możliwością wyjścia na wątpliwej zresztą jakości powietrze jest balkon.

Co robić w domu?

Przyszedł czas na wielkie porządki. Okazuje się, że w czasach pandemii koronawirusa wiele osób poświęca nadmiar wolnego teraz czasu na gruntowne sprzątanie. Realizujemy pracę, na którą do tej pory nigdy nie mogliśmy znaleźć właściwej pory. Porządkujemy więc szafy, pawlacze, poddasza, spiżarnie i strychy. Co więcej, robimy nawet małe remonty, o ile mamy wszystkie niezbędne w tym celu materiały.

Statystyki jasno wskazują, że Polacy wreszcie nadrabiają czytanie książek. Ten sposób wolnego czasu jest wskazywany najczęściej, zaraz po oglądaniu telewizji. Rodzice ogrom czasu poświęcają też swoim dzieciom. Nie mówimy tu oczywiście o pomocy w szkole zdalnej. Chodzi nam raczej o serwowanie wszelakich rozrywek: zabawy, układanie puzzli, granie w planszówki, karty, malowanie, wycinanki czy gry komputerowe. Nie ma wątpliwości, że w tym smutnym czasie więzi rodzinne zostają wzmocnione, a to akurat uznajemy za dużą zaletę.

Wytrzymajmy jeszcze trochę. Już niedługo wszystko wróci do normy. Już teraz możemy planować, gdzie udamy się w pierwszej kolejności, gdy tylko wszystkie ograniczenia i zakazy zostaną w końcu zniesione.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here