Praca zdalna, wykonywana w domowych pieleszach, to niełatwe zadanie. Każda osoba, która musi pracować w domu, zmaga się z problemem odgrodzenia się strefy domowej od tej zarezerwowanej pracy. Jak urządzić sobie kącik do pracy, aby zwiększyć komfort funkcjonowania przed komputerem i nie rozpraszać sobie uwagi?

Jak urządzić sobie domowe biuro w kawalerce?

Praca zdalna przynosi wiele korzyści. Nie musimy dojeżdżać do biura, omija nas troska dbania o wygląd, mamy też do dyspozycji naszą kuchnię oraz wszystkie przedmioty, których na co dzień nie możemy zabrać do pracy, a znacznie umiliłyby nam czas spędzony w biurze. Z drugiej strony, praca zdalna wymaga zdyscyplinowania. Dodatkowo, pracowanie w domu rodzi problem poczucia przebywania przez cały czas w trybie stand by. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy mamy małe mieszkanie i nasz salon jest jednocześnie naszym biurem. Trudno wtedy o odcięcie się wieczorem i zgodnie z zasadą hygge, zaszycie we własnym kącie pod kocem, ze świecami, z miłą muzyką. Dlaczego? Bo w kącie pokoju nadal widzimy nasze biurko. Nawet jeśli staramy się nie zwrócić na nie uwagi, to jednak podświadomie wiążemy nasz biurowy kącik z wykonywaniem zadań, wysiłkiem i napięciami. To zakłóca relaks w domu.

Wydzielenie osobnego pomieszczenia do pracy zdalnej

Z tego właśnie powodu, należy zrobić wszystko, aby domowe biuro było maksymalnie odgrodzone od reszty kawalerki. Jeśli jesteśmy posiadaczami większego lokum, powinniśmy lekką ręką zaadaptować jedno z pomieszczeń na biurko z laptopem, do którego będziemy udawało się rano i wychodzili po południu, nieodwracalnie zamykając za sobą drzwi i zapominając o dniu pracy.

Gdzie ustawić biurko w domu do pracy zdalnej?

Kolejnym istotnym czynnikiem jest widok, jaki mamy zza biurka. Według doświadczeń osób pracujących zdalnie od lat, najlepsza jest taka pozycja, która umożliwia nam patrzenie przez okno. Niekoniecznie spoglądanie na pomieszczenie, w którym na co dzień oddajemy się relaksowi będzie działało na nas mobilizująco w pracy. Posiadając w perspektywie możliwość skorzystania z kanapy lub zajęcie ulubionego, miękkiego fotel, będziemy musieli walczyć ze sobą, aby nie ulec pokusie i nie zrobić sobie nadmiernej ilości przerw w trakcie pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here