Łazienka to pomieszczenie, które wymaga szczególnej staranności, jest przecież wizytówką naszego stylu i elegancji. Jej zakładanie czy remont wiąże się z dużym nakładem środków. Obciążająca jest też świadomość, że to co teraz zaplanujemy, będziemy oglądać przynajmniej przez kilka lat. Dlatego już na etapie planowania łazienki trzeba zadbać o wiele elementów. Jednym z nich jest dobór odpowiednich mebli.

Do dyspozycji mamy szeroki wachlarz  kolorów, wzorów, czy materiałów z jakich są zrobione szafki.   Wybór, odpowiednich do naszego wnętrza, warto rozpocząć jednak od decyzji, czy mają być one wiszące czy stojące. Jakie są zalety obu tych rozwiązań?

Meble łazienkowe wiszące nie mają nóżek i nie opierają się na podłodze, są zawieszone na ścianie. Walory takiego układu dostrzegą szczególnie właściciele małych łazienek, w których każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota. Odsłonięta podłoga daje optyczne wrażenie większej przestrzeni i dodaje lekkości całej formie.

Nieocenioną zaletą tych szafek jest niewątpliwie też to, że dzięki nim, dużo łatwiej można zadbać o czystość. Bez przesuwania regałów, schylania się dosięgniemy mopem w każdy kąt takiej łazienki.

Dobrze jest wybrać szafkę podwieszaną do zamontowania pod zlewem i to przynajmniej z dwóch powodów. Jeśli jest on naprzeciwko drzwi, to już od wejścia  poszerzymy optycznie przestrzeń łazienki. Zdecydowanie wygodniej się też stoi przy zlewie, gdy można swobodnie ustawić stopy, bez potrzeby kulenia palców przed szafką.

A co meblami stojącymi? Sprawdza się doskonale w pomieszczeniach z większym metrażem, w których taka forma nie będzie przytłaczająca. Okażą się idealne, jeśli mamy w planach zabudować pralkę czy inne urządzenia. Dzięki temu, że regały te stoją stabilnie na podłodze, są też dużo bardziej pojemne i wytrzymują spore obciążenia. Meble stojące pozwolą także ładnie zabudować wnęki bez marnowania przestrzeni, i w rezultacie dadzą nam większe wrażenie uporządkowania. Dodatkowym elementem dekoracyjnych tych regałów mogą stać ich nóżki, podkreślające swoją formą charakter całej łazienki.

Łazienka to niełatwe pomieszczenie do aranżacji. Dobrym pomysłem, może się więc okazać, zastosowanie obu rodzajów szafek, by wydobyć jej funkcjonalność, a nam zapewnić komfort użytkowania. Inspiracje znajdziesz na: https://www.elements-show.pl/lazienka/meble

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here