Siatki na ptaki – jak zabezpieczyć swój ogród przed ptakami

0
2698

Ptaki uprzyjemniają nam czas spędzany w ogrodzie. Są też naszymi sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami. Niektóre ich gatunki mogą jednak wyrządzać znaczne szkody. Chodzi przede wszystkim o drzewa i krzewy owocowe. Aby je odpowiednio zabezpieczyć, warto w ogrodzie zastosować specjalne siatki na ptaki.

Siatki na ptaki są doskonałym rozwiązaniem umożliwiającym ochronę upraw przed niszczącym działaniem szpaków, wróbli, drozdów czy kosów, które upodobały sobie owoce naszych drzew i krzaków. Przyjrzyjmy się bliżej siatkom na ptaki i sprawdźmy jak można dzięki nim zabezpieczyć ogród?

Siatki na ptaki – wysoka skuteczność, prosty montaż

Siatki stanowią barierę, która skutecznie zabezpiecza drzewa i krzewy przed ptakami. Są one wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego o niskiej gramaturze, gwarantującego ich niewielką wagę. 

Lekkie siatki nie stanowią więc obciążenia dla roślin i nie uszkadzają znajdujących się na nich owoców.

Montaż siatek jest prosty – można je po prostu nałożyć bezpośrednio na drzewa i krzewy, rozciągnąć nad grządkami lub zamontować na lekkiej konstrukcji, na przykład z aluminium, bambusa albo z drewna.

Siatki – trwałe rozwiązanie na długi czas

Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji siatek na ptaki przekłada się na ich dużą trwałość i daje możliwość wykorzystywania ich nawet przez kilka sezonów z rzędu. Siatki na ptaki są odporne na promieniowanie ultrafioletowe, niekorzystne warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne.

Szeroki wybór siatek na ptaki

Siatki zabezpieczające przed ptakami ogrodowe drzewa i krzewy dostępne są w wielu rodzajach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do naszych potrzeb. Do wyboru mamy siatki o mocnej konstrukcji, które różnią się wielkością oczek, kolorem czy grubością splotu.

Producenci siatek, jak firma Symar, oferują je wraz z oprzyrządowaniem, które pozwala na ich prawidłowy montaż. Możemy także liczyć na fachowe doradztwo, jeśli chodzi o wybór najlepszego dla nas rozwiązania.

Niski koszt i ochrona środowiska

Siatki na ptaki to najskuteczniejsze rozwiązanie, by uchronić drzewa i krzewy owocowe w ogrodzie przed ptakami. Jednocześnie jest to sposób ekonomiczny i stosunkowo tani. Trzeba też pamiętać, że siatki, w przeciwieństwie do innych rozwiązań, w tym środków chemicznych odstraszających ptaki, są całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego.

***

Coraz więcej osób wybiera właśnie taki rodzaj zabezpieczenia, by móc jednocześnie cieszyć się obfitymi zbiorami owoców i obecnością ptasich śpiewaków w ogrodzie. Polecamy sprawdzić stronę https://sieci-siatki.pl/ ,aby dowiedzieć się więcej informacji na temat ochrony drzew owocowych przed ptakami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here