Urządzanie niewielkiej łazienki to nie lada wyzwanie. Mała przestrzeń mocno ogranicza możliwości aranżacyjne. Kluczowe znaczenie dla funkcjonalności, wyglądu i charakteru wnętrza mają meble. Jak je wybrać?

Aranżacja małej łazienki – podstawowe zasady

W małej łazience nie ma miejsca na przypadkowe rozwiązania. Aranżacja musi być spójna i przemyślana. Podczas urządzania małej łazienki warto kierować się minimalizmem. Wnętrze powinno być jasne, czyste i estetyczne. Wszystkie elementy wyposażenia muszą idealnie ze sobą współgrać.

Pierwszym etapem prac wykończeniowych w niewielkiej łazience powinno być przygotowanie dopasowanego projektu. Zadanie to warto powierzyć profesjonaliście. Doświadczony projektant będzie wiedział, jak wydobyć maksymalny potencjał z niewielkiej przestrzeni łazienkowej.

Szafka pod umywalkę do małej łazienki

Szafka podumywalkowa to podstawowy element wyposażenia łazienkowego. W jej wnętrzu zwykle ukryta jest instalacja podłączona do misy umywalki. Pozostałe miejsce służy do przechowywania kosmetyków i innych drobnych akcesoriów łazienkowych. 

Czy w małej łazience jest miejsce na taki mebel? Skoro jest miejsce na umywalkę, to na szafkę również powinno się znaleźć! Czołowi producenci mebli łazienkowych oferują kompaktowe modele idealne do niewielkich wnętrz. Mowa o szafkach o szerokości do 50 cm, które nie zajmują dużo przestrzeni, a znacznie podnoszą funkcjonalność całego pomieszczenia. 

Wykorzystaj każdą wolną przestrzeń

W aranżacji niewielkiej łazienki kluczowe jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Czasem wystarczy tylko odrobina wyobraźni i przegląd dostępnych na rynku rozwiązań, żeby stworzyć funkcjonalną i stylową łazienkę. Na szczęście dzisiejsi konsumenci mają z czego wybierać. Współczesny rynek oferuje mnóstwo znakomitych możliwości, które pozwalają uzyskać funkcjonalny, ładny efekt.

Nieodłącznym elementem wyposażenia małej łazienki jest słupek, czyli wysoka, wąska szafka. Mebel nie zajmuje dużo miejsca, a zapewnia całkiem sporą przestrzeń do przechowywania. Słupek to dobre rozwiązanie do wnęki. 

W małej łazience można także wykorzystać:

  • szafki wiszące – np. nad pralką,
  • szafkę z lustrem,
  • półki – np. we wnękach.

Szeroki wybór minimalistycznych mebli do niewielkiej łazienki oferuje sklep internetowy eLazienki.pl. Na stronie https://elazienki.pl/k/meble-lazienkowe/ dostępne są kompaktowe szafki podumywalkowe w wersji stojącej i wiszącej, funkcjonalne szafki z lustrem, słupki o różnych szerokościach i wiele innych mebli pochodzących od renomowanych producentów – takich jak Elita, Roca, Oristo, Excellent czy Elita. Z pewnością znajdziesz w ofercie wszystkie niezbędne elementy wyposażenia do swojej przytulnej łazienki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here