Okres wiosenno-letni to idealny czas na to, aby każdą wolną chwilę spędzać w przydomowym ogrodzie. Ogród to doskonałe miejsce do odpoczynku z książką, zabawy z dziećmi, a także do plenerowych imprez z rodziną i przyjaciółmi. Jak stworzyć przestrzeń, która będzie przytulna, a przy okazji funkcjonalna i atrakcyjna wizualnie?

Przytulny ogród, czyli jaki?

Przytulny ogród to spójna, estetyczna przestrzeń, w której chętnie spędzamy czas. W przytulnym ogrodzie powinny znaleźć się wygodne meble wypoczynkowe idealnie dostosowane do potrzeb mieszkańców oraz oryginalne ozdoby, które będą tworzyć w nim niepowtarzalny klimat. W przytulnym ogrodzie nie może zabraknąć również zielonej trawy, która da przyjemne uczucie pod bosymi stopami, pięknych kwiatów w najróżniejszych kolorach, których zapach przynosi na myśli miłe wspomnienia, a także drzew dających schronienie przed promieniami słońca. 

Jakie meble wybrać?

Meble ogrodowe muszą spełniać oczekiwania mieszkańców. Powinny być dostosowane do ich potrzeb i trybu życia. W ogrodzie mogą znaleźć się takie elementy wyposażenia jak:

  • stół z krzesłami,
  • narożnik lub fotele z pufami i mały stolik,
  • leżaki, hamak, huśtawka lub ławka.

W przytulnym ogrodzie świetnie sprawdzą się meble wykonane z naturalnego drewna lub rattanu. Są to ponadczasowe elementy wyposażenia, które wyróżniają się najwyższą elegancją. Ich minusem jest jednak konieczność stałej konserwacji – mogą ulec zniszczeniu, jeśli będą cały czas poddawane działaniu czynników atmosferycznych. 

Poszukując mebli o wyższej wytrzymałości, warto zwrócić uwagę na modele z technorattanu lub ze stali. Takie elementy wyposażenia ogrodowego nie tylko są wyjątkowo trwałe, ale również wyglądają bardzo atrakcyjnie. Ponadto łatwo utrzymać je w idealnej czystości i nie wymagają specjalnej konserwacji.

Wiklinowe ozdoby – sposób na klimatyczny wystrój

Dopełnieniem wystroju przydomowej przestrzeni są odpowiednio dobrane dekoracje. W przytulnym ogrodzie doskonale sprawdzą się wiklinowe ozdoby. Wiklina to młode pędy różnych gatunków wierzb poddane specjalnej obróbce. Jest to bardzo elastyczny materiał, z którego można wykonać najróżniejsze elementy. Ozdoby z wikliny są bardzo wytrzymałe i znakomicie się prezentują.

Wyjątkowo piękne, starannie wykonane artykuły wikliniarskie oferuje sklep wiklinowy-ogrod.pl. Jedną z jego propozycji są oryginalne kule wiklinowe w różnych rozmiarach. Kule mogą stanowić doskonałą, niecodzienną ozdobę przydomowego ogrodu. Oferowane kule zostały wykonane z solidnej wikliny parzonej. Dekoracje są odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Nie trzeba ich dodatkowo zabezpieczać lakierem czy farbą. Ozdoby z wikliny są w pełni naturalne – nie zawierają żadnych chemikaliów, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne. 

Stworzenie przytulnego ogrodu nie jest trudnym zadaniem. Czasem wystarczy tylko trochę zaangażowania i garść dobrych pomysłów, żeby zaaranżować przestrzeń, w której będzie można miło spędzać czas – w samotności lub z najbliższymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here