Garaż to pomieszczenie, które wbrew pozorom często niełatwo jest zaprojektować i urządzić, by stało się miejscem funkcjonalnym. To nie tylko miejsce, w którym przechowujemy samochód. Często trzymamy w nim różne inne przedmioty, na które nie ma miejsca w mieszkaniu, m.in. sprzęty turystyczne, ogrodnicze, sprzęty sezonowe, rowery, narty, itp.

Garaż to też miejsce, w którym można urządzić mini warsztat samochodowy, stworzyć siłownię, a nawet zorganizować imprezę. W zależności od funkcji, jaką ma pełnić garaż, trzeba wyposażyć go w odpowiednie meble i sprzęty.

Umeblowanie garażu dobrze jest przemyśleć już na etapie projektowania pomieszczenia. Warto zadbać, by jego przestrzeń była możliwie duża.

Gdy zaczynamy użytkować garaż, jego powierzchnia zazwyczaj okazuje się zbyt mała nawet gdy wcześniej wydawała się całkiem duża. W garażu z czasem gromadzi się coraz więcej przedmiotów i pomieszczenie wyraźnie zaczyna się kurczyć. Zaczyna też robić się bałagan w garażu. Jest to najczęściej wina kiepskiej organizacji przestrzeni garażu.

Meble do garażu

Dlatego wybierając meble do garażu należy wybrać takie, dzięki którym łatwo będzie utrzymać porządek w pomieszczeniu. Na pewno przydadzą się wysokie, sięgające pod sam sufit metalowe regały do garażu. Takie regały pozwolą zwiększyć powierzchnię użytkową garażu. Meble metalowe są trwałe, funkcjonalne, wygodne w użyciu, odporne na uszkodzenia i zniszczenia, można użytkować je przez długie lata.

Niezbędna będzie też solidna szafka narzędziowa, która pomoże uporządkować wszelkie narzędzia i akcesoria warsztatowe. Na ścianach warto umieścić wieszaki i haki na większe narzędzia takie, jak wiertarki, piły, młotki oraz na niektóre sprzęty przechowywane w garażu.

Wieszaki można zainstalować także pod sufitem. Tam można umieścić narzędzia i sprzęty, których nie używamy na co dzień. Na rynku znajdziemy też bogatą ofertę stojaków na opony.

W garażu należy dbać o porządek. Jeżeli nie chcemy mieć problemu ze znalezieniem czegokolwiek, odpowiednio posegregujmy wszystkie drobne przedmioty. Śrubki czy gwoździe trzymajmy specjalnych pojemnikach, warto też postarać się o skrzynki czy pudełka, do których włożymy klucze, śrubokręty, młotki. Bardzo pomocne są też tablice i ścianki narzędziowe. Mocowane do ściany zapewnią łatwy dostęp do wszystkich narzędzi. Takie tablice i ścianki wyglądają bardzo estetycznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here