Decydując się na zakup domu dokładnie zastanówmy się nad naszymi potrzebami. Czy chcemy zakupić dom parterowy, czy wolimy taki z piętrem? A może chcemy jednak zaoszczędzić i zakupić dom, który będzie bez piętra, ale za to będzie równie funkcjonalny? Najlepiej zamówić dom parterowy wraz z kosztorysem i gotowym projektem!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/zdecyduj-sie-na-projekty-domow-parterowych-z-kosztorysem-i-nie-martw-sie-o-finanse/

Po kosztach

Nie każdy z nas zna się na budowie i na pewno nie każdy z nas podejmie się samodzielnego przeprowadzenia budowy swojego domu. Nie mając potrzebnej wiedzy nie jesteśmy w stanie zarządzać odpowiednio budową, ani też stworzyć projekt naszego przyszłego domu.

Aby uniknąć takich sytuacji możemy zgłosić się do firm stawiających domy w Polsce i zamówić u nich dom wraz z projektem i kosztorysem. Wówczas będziemy dokładnie wiedzieli na co się piszemy, a także jak będzie wyglądać nasz przyszły dom. Oczywiście możemy również wprowadzić kilka zmian w projekcie, aby mocniej dopasować go do naszych potrzeb.

Jeśli nie zależy nam na piętrze, wówczas powinniśmy zdecydować się na dom parterowy, który będzie nam znacznie łatwiej utrzymać.

Zalety domu parterowego

W domu parterowym ciepło nie będzie nam uciekać w górę, w stronę strychu, a to oznacza sporą oszczędność w rachunkach za ogrzewanie. Dom piętrowy jest skazany na to, że trzeba mieć dobre ogrzewanie, które rozprowadzi ciepło równo po murach.

W domu parterowym również będziemy mieć mniejszy metraż, który znacznie wpłynie na codzienne sprzątanie. Dom piętrowy to więcej pracy, a także większe koszty w budowie i w urządzaniu wnętrz. Dom parterowy można zamówić gotowy, który zbudują nam w kilka miesięcy, a do tego będzie wykonany z drewna lub innego materiału, który jest bardzo ekologiczny. To rozwiązanie idealne dla małej rodziny, która ceni sobie komfort i własne cztery kąty. Do domu parterowego również warto zbudować ogródek, w którym w ciepłe dni będziemy spędzać czas.

Przeczytaj też: http://www.rebel-tv.pl/uwazaj-na-chwilowki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here