Wynajem mieszkania, w którym będą z parą dzieci może stanowić wyzwanie. Wynika to stąd, że wówczas należy zwrócić uwagę na większą ilość kwestii niż w przypadku, gdyby para szukała mieszkania tylko dla siebie. Sprawdź zatem na jakie kwestie zwrócić uwagę, aby mieszkanie było dobrym wyborem dla pary, jak i maluchów.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/wybierajac-mieszkanie-dla-rodziny/

Lokalizacja mieszkania

To, w jakim miejscu znajduje się mieszkanie ma ogromne znaczenie i wpływ na to czy mieszkanie się sprawdzi w życiu codziennym. Wbrew pozorom jeśli chodzi o lokalizację, to wcale nie dotyczy ona odległości od pracy, chociaż jest to bardzo ważne. Do pracy jeździmy każdego dnia – w jedną i drugą stronę. Jeśli dojazd zajmuje dużo czasu, to w perspektywie dnia, tygodnia, miesiąca jest to bardzo dużo czasu, który mógłby chociaż w części być przeznaczony na spędzenie go z dziećmi i partnerką.

Istotna jest również lokalizacja w innych aspektach, a mianowicie odległość od przedszkola, jeśli np. starsze dzieci tam uczęszczają; czy żłobka jeśli wiemy, że za jakiś czas będziemy chcieli zapisać tam naszego malucha. Ważna jest też odległość mieszkania od sklepów, lekarzy, apteki. Obecnie dostęp do takich punktów usługowych jest komfortowy, natomiast mimo wszystko należy zawsze to sprawdzić, aby mieć pewność i spokój.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wynajmując mieszkanie?

Lokalizacja ma ogromne znaczenie, ale nie jest to jedyny aspekt, który należy wziąć pod uwagę podczas szukania mieszkania. Inna, bardzo ważna kwestia to piętro, na jakim znajduje się mieszkanie i obecność windy lub jej brak. Nie ma co ukrywać – winda przy małych dzieciach jest bardzo ważna, zwłaszcza gdy mieszkanie jest na wyższym piętrze. Chodzi tu o kwestie wygody i bezpieczeństwa podczas noszenia np. wózka.

Ważne jest również to jak ulokowane jest mieszkanie. Czy umożliwia np. przygotowanie odrębnego pokoju dla maluchów czy niekoniecznie. Należy się zastanowić, jak urządzić mieszkanie, aby było jak najbardziej praktyczne i wygodne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Szukając mieszkania na wynajem z dzieckiem ważne jest również by sprawdzić, czy wokół bloku są parki, place zabaw. Ich obecność będzie zdecydowanie cenna jeśli chodzi o to, że będziemy mogli w każdej chwili wyjść tam z dzieckiem.

Przeczytaj też: http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/jak-o-finansach-rozmawiac-z-dziecmi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here