Wielu osobom mieszkającym w blokach lub wieżowcach marzy się dom. Brakuje im własnej działki, trawnika czy chociażby tarasu, na którym można się zrelaksować w ciepłe dni. Nieraz takie osoby dążą do tego, aby wyprowadzić się ze swojego mieszkania i zamieszkać w wymarzonym domu. Istnieją również ludzie, którzy mieszkają w domach i bardzo to sobie cenią, lecz ich dom jest w słabym stanie. Trzecią grupą są ludzie posiadający własne domy, które może i są w dobrym stanie, lecz chcieliby czegoś więcej. Być może zarabiają dużo więcej, niż w czasie gdy kupowali swój dotychczasowy dom.

Tych wszystkich ludzi łączy marzenie przeprowadzenia się do nowego domu

Niektórzy jednak w momencie, gdy następuje taka możliwość nie wiedzą gdzie tak naprawdę chcieliby mieszkać. Nie wiedzą oni, jakie miejsca byłyby dobre do zamieszkania. Jeżeli jesteś jedną z takich osób to dobrze, że trafiłeś na ten artykuł.

Mam zamiar przedstawić w nim kilka miejsc, które świetnie nadają się na zamieszkanie w nich i krótko je opisać. Dodam jeszcze, że to moja subiektywna lista i wcale nie musisz się z nią zgadzać. Miejsca, które mam zamiar przedstawić znajdują się tylko w Polsce, ponieważ zakładam, że nikt nie chcę wyprowadzać się z kraju.

Pierwszym takim miejscem jest miejscowość o nazwie Muszyna. Znajduje się ona w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. Znana jest ona z licznych odwiertów i rozlewów wód mineralnych. W muszyńskich wodach znajduje się mnóstwo minerałów. Poza tym Muszyna to miejscowość uzdrowiskowa.

domy nad morzem

Oznacza to, że znajduje się w niej uzdrowisko oraz sanatorium. W pobliżu znajduje się Krynica. Jest to miejscowość nastawiona na turystykę. Znajduję się tam wiele wyciągów narciarskich. Najwyższym szczytem w pobliżu Muszyny jest Jaworzyna Krynicka. Jej wysokość wynosi 1114 m n.p.m. Nawet jeżeli nie masz możliwości się tam przeprowadzić to jest to miejsce, które warto odwiedzić.

Kolejnym miejscem wartym uwagi jest Chłapowo. Jest to miejscowość położona nad morzem w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Władysławowo. Dom nad morzem, w cichej okolicy ma wiele plusów. Mimo tego, że polskie może nie należy do ciepłych to jego widok i tak cieszy oko. Poza tym jako że w pobliżu znajduje się spore miasto Władysławowo, które jest oblegane przez turystów to łatwo będzie tu znaleźć sobie pracę a może i nawet otworzyć własną firmę. Gdyby tego było mało to wielu tamtejszych mieszkańców mówi, że dom nad morzem jest odprężający i relaksujący.

Następnym miastem jest Swarzędz. Znajduje się on w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim. Swarzędz to miasteczko średniej wielkości. Jego głównym atutem jest to, że znajduje się blisko dużego miasta. Mowa oczywiście o Poznaniu, który jest miastem dobrze rozwiniętym i specjalizującym się w handlu. Znajdują się w nim Międzynarodowe Targi Poznańskie. Są to największe tego typu targi w Polsce.

Miejscowością, o której również chciałbym wspomnieć jest Ślesin. Jest to niepozorne miasteczko słynące z turystyki. Główną atrakcją turystyczną w Ślesinie jest jezioro. Nosi ono nazwę Jeziora Ślesińskiego. Poza tym w tym miasteczku co roku odbywa się całkiem spore wydarzenie sportowe. Tym wydarzeniem jest triathlon. Sporym plusem Ślesina jest mała liczba zaludnienia. Dzięki niej dużo łatwiej jest otworzyć własną firmę, ze względu na brak pobliskiej konkurencji. Najbliższym większym miastem jest Konin. Jest on oddalony od Ślesina o około dwadzieścia kilometrów. Pobliską atrakcją jest złota góra. Jest to rezerwat przyrody. Zajmuje on około 123 hektary. Powstał on w celu ochrony największego wzniesienia w powiecie konińskim, czyli Złotej Góry. Ma ona wysokość 191 m n.p.m.

nad morzem

Ostatnim miejscem, które przyszło mi na myśl jest Opole. Jest to miasto będące stolicą województwa opolskiego. Przebiega przez nie rzeka Odra. Opole jest miejscem znanym z amfiteatru, na którym odbywają się różne wydarzenia. Najważniejsze oraz najbardziej znane z nich to Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć w Opolu jest Rynek. Jest on naprawdę bardzo ładny. W tym mieście znajduje się również stadion do hokeja, który służy również jako ogólnodostępne lodowisko przez cały rok. W Polsce jest to rzadkość.

Mam nadzieję, że też uważasz miejsca, które wymieniłem za ciekawe do mieszkania w nich. Pamiętaj też, aby bardzo dobrze przemyśleć gdzie chcesz mieszkać. Może być to decyzja na całe życie. Najważniejsze jest to abyś dobrze się w nim czuł i aby ci się podobało. Jeżeli jednak nie wybierzesz żadnego z powyżej wymienionych miejsc, to polecam ci je chociażby odwiedzić, ponieważ są naprawdę ciekawe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here