Dobry agregat prądotwórczy powinien zostać jak najlepiej dobrany pod potrzeby właściciela i oczywiście wymagania podpinanych pod niego odbiorników. Właśnie dlatego podczas zakupu należy zwrócić szczególną wagę na różnego rodzaju parametry techniczne. Poniżej podpowiadamy, które są najistotniejsze.

Agregaty prądu – moc znamionowa, a maksymalna

Moc znamionowa oraz maksymalna podawane są w specyfikacji agregatu prądotwórczego. Ta pierwsza oznacza moc z jaką generator jest w stanie pracować nieprzerwanie do momentu wyczerpania zapasów paliwa. Z kolei moc maksymalna wykorzystywana do rozruchu odbiorników i zmian ich stanu pracy. Z takiej mocy korzystać można jedynie przez czas ściśle określony przez producenta.

Stabilizacja napięcia w agregacie prądotwórczym

Stabilizacja napięcia to nic innego jak niwelowanie wahań napięcia, które mogą powstawać w trakcie zasilania odbiorników jak i w czasie wytwarzania energii elektrycznej. Nie ulega wątpliwości, że takie wahania są bardzo niebezpieczne dla podłączonych odbiorników. Wszystko przez to, że spadki napięcia poniżej wartości znamionowych prowadzą do wzrostu generowanego prądu. Właśnie taka zbyt duża dawka może odbić się na podłączonym urządzeniu i doprowadzić do jego poważnego uszkodzenia. Co więcej stabilizacja napięcia jest konieczna w przypadku podłączenia bardzo czułych układów elektronicznych. Ich szkodzenie jest niezwykle kosztowne dla właściciela. Uszkodzeniu może ulec również izolacja przewodów, które nadmiernie nagrzewają się wskutek zbyt dużej dawki prądu. Wówczas jest to już tylko ostatni krok od pożaru. Właśnie dlatego agregaty prądu powinny zostać wyposażone w szybką stabilizację prądu, która po prostu gwarantuje bezpieczeństwo urządzeniu i podłączonym odbiornikom.

Agregaty prądu – dane dodatkowe

Moc i funkcja stabilizacji napięcia to jedne z najważniejszych danych, którym trzeba się dokładnie przyjrzeć przed zakupem. Niemniej istotne będzie również paliwo jakim ma być zasilany agregat. Na tynku dostępne są tak generatory akumulatorowe jak i benzynowe i te z silnikiem diesla. Zakup konkretnego modelu np. z https://agregaty.com.pl/ uwarunkowany jest oczywiście potrzebami użytkownika. Ten dodatkowo może również wybierać spośród modeli stacjonarnych i przenośnych. Opcje dotyczą również rodzaju rozruchu jak i posiadanej obudowy bądź jej braku. Warto zaznaczyć, że wszystkie te dane techniczne mają również wpływ na cenę produktu. Właśnie dlatego należy dobrze przemyśleć swój zakup.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here