W domku jednorodzinnym potrzebujesz o wiele więcej sprzętów, niż gdybyś mieszkał w bloku. Jednym z nich jest chociażby agregat. Z poniższego tekstu dowiesz się, czym się od siebie różnią i kiedy mogą ci się przydać.

Agregat prądotwórcze – krótki opis

Jeżeli pracujesz na budowie, to doskonale wiesz, jak wygląda i czym jest agregat prądotwórczy. Jednak większość osób nigdy się nie spotkała z tym urządzeniem. Agregaty przenośne, czyli takie do użytku domowego, to około 40-kilogramowe silniki wsparte na solidnej podstawie. Ich długość z reguły oscyluje w okolicach 60 centymetrów, szerokość 40 centymetrów, zaś wysokość 45 centymetrów. Ich działanie jest niezwykle proste. Wystarczy zalać je odpowiednim paliwem, odpalić i do naszego gniazdka popłynie wytworzony przez agregat prąd. A skoro jesteśmy przy zasilaniu, to warto poświęcić mu kilka chwil.

Zasilanie agregatu, czyli co wlać?

Agregaty, podobnie jak samochody, mogą pracować na benzynie lub oleju napędowym. Każdy z tych dwóch rodzajów zasilania ma swoje wady, jak i zalety. Jednak w przypadku agregatu do domu, zdecydowanie polecamy te z silnikami benzynowymi. Powodem jest oczywiście oszczędność. Nie tylko zakup takiego generatora jest tańszy, ale i jego utrzymanie, bowiem ceny benzyny są bardzo zbliżone do cen oleju. Kolejną ich zaletą, co wiedzą wszyscy fani motoryzacji, jest odporność na mrozy. Agregat prądotwórczy nie może stać w domu z uwagi na wytwarzane spaliny oraz hałas. Dlatego najczęściej stoi w ogrodzie pod niewielkim zadaszeniem. Zimą jest on narażony na ujemne temperatury, które mogą zakłócić jego pracę. Jednak kupując agregat napędzany benzyną, ryzyko zamarznięcia jest niższe.

Co zasili agregat?

Urządzenia, jakie będziemy zasilać przy pomocy agregatu możemy podzielić na: odbiorniki indukcyjne oraz elektroniczne. Do tych pierwszych zaliczamy m.in. zamrażarkę, elektronarzędzia czy lodówkę. Z kolei te drugie to oczywiście komputery, laptopy, telewizory czy sprzęt Hi-Fi. Byłoby bardzo niemądrze dobrać agregat, który mógłby uszkodzić któryś z twoich sprzętów. Dlatego zwracaj uwagę, czy gwarantuje on stabilne parametry częstotliwości i napięcia prądu.

Agregaty – gdzie kupować?

O agregatach prądotwórczych najlepiej jest czytać w sieci. Dokładnie tak, jak z ich kupowaniem. Kliknij tutaj i zobacz dostępne na rynku agregaty. W internecie będziesz mógł dokładnie zapoznać się ze specyfikacją każdego generatora, co bardzo ułatwi ci wybór najlepszego z nich. A uwierz nam, jest ich naprawdę wiele, więc nie będzie to łatwe zadanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here