Od wielu lat w Polsce panuje stereotyp o nietrwałości domów drewnianych, dopiero od kilkunastu lat, świadomość dotycząca budownictwa drewnianego się zmienia i coraz chętniej zastanawiamy się nad opcją wyboru budowy domu, wykorzystując drewno.

Stereotyp że dom drewniany jest łatwopalny, nietrwały, wymagający szczególnej pielęgnacji i konserwacji na szczęście zostaje skutecznie wyparty, ze świadomości konsumentów. Nowoczesne domy drewniane są ekologiczne, korzystne dla zdrowia, a dzięki współczesnej technologii obróbki drewna, dobrze zabezpieczone przez negatywnym działaniem warunków atmosferycznych, natomiast dostępne na rynku preparaty przeciwogniowe, skutecznie chronią drewno przez żywiołem ognia.

Jeśli chcielibyśmy mieć piękny drewniany dom na naszej działce, a nie mamy pojęcia jak się za to zabrać, budowę domu najlepiej jest zlecić firmom, które specjalizują się w budowie takich domów. Możemy wybrać spośród kilku rodzajów technologii budowy domów drewnianych oraz wybrać wersje: całoroczne domy drewniane lub domy letniskowe – bez ogrzewania.

Do zalet domów drewnianych należy:

– szybkość budowy. Do budowy domu wykorzystuje się półfabrykaty, dlatego składanie domu na placu budowy zajmuje nawet kilka dni. W zależności od potrzeb klientów, można zamówić domy do własnego wykończenia oraz domy drewniane pod klucz – od razu do zamieszkania.

– energooszczędność. Drewno jest materiałem izolacyjnym, dzięki czemu na ogrzewanie możemy wydać 30-40 procent mniej, w porównaniu z ociepleniem domu wybudowanego metodą tradycyjną;

– drewno jest materiałem naturalnym, ekologicznym i tworzy w środku korzystny mikroklimat, w którym dobrze się odpoczywa;

– trwałość. Dobra impregnacja drewna zapewnia trwałość i odporność drewna, dzięki czemu domy mogą być użytkowane wiele lat i przekazywane następnym pokoleniom.

Firma Natur Eko dom (naturekodom.pl) oferuje wiele ciekawych projektów domów, produkowanych z trwałych sosnowych bali. Surowcem w wykorzystywanym do budowy domów jest mazurska sosna, od wieków ceniony i trwały surowiec konstrukcyjny.

Współczesny dom drewniany nie kojarzy się już z wiejską chatą, lecz jest nowoczesny, przyjazny ludziom i ekologiczny. Jeśli chcemy stworzyć sobie cichą przystań z dala od zgiełku i betonu, zafundujmy sobie dom stworzony z natury, który uspokoi i naładuje nas energią do kolejnych życiowych wyzwań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here