Ogród to nie tylko miejsce na odpoczynek po ciężkim dniu w pracy, ale również takie, w którym możesz odciąć się od rzeczywistości. Weź w dłoń ulubioną książkę lub pobaw się ze swoim pupilem. W ogrodzie możemy również posiadacie swój ogródek warzywny lub taki z kwiatkami. Wymaga to jednak od nas odpowiedzialności oraz wysiłku. Jeśli Twój ogród po zimie wygląda jak prawdziwy pobojowisko – głowa do góry! Nic się nie martw. Da się to wszystko ogarnąć. Jak się za to zabrać? 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/wiosenne-porzadki-w-ogrodzie/

Zacznij od sprzątania

Organizację ogrodu należy zacząć od najważniejszego, czyli od sprzątania. Na jesieni drzewa zrzucają swoje i liście a co za tym idzie musimy je zagrabić i wyrzucić na kompost lub do specjalnych pojemników na odpady bio. Zazwyczaj robi się to jednak jesienią, chociaż jeżeli nie mamy czasu, a śnieg postanowił przyjść nieco szybciej nic złego się nie stało. Weź do rąk grabie, przygotuj sobie specjalne pojemniki i zacznij zarabiać. 

Co zrobić czy zgrabione mi liśćmi są dwie opcje. Wykluczone jest, aby je palić. Nie dość, że przyniesie nam to straty finansowe, ponieważ możemy dostać za to całkiem duży mandat to dodatkowo szkodzimy środowisku. Takie liście możesz przeznaczyć na specjalny kompostownik lub jeżeli masz taką możliwość wyrzucić go do specjalnych worków bio na odpady zielone, które znajdują się w większości gmin.

Koszenie trawy oraz wyrywanie chwastów

Aby nasz ogródek wyglądał idealnie nie obędzie się bez koszenia trawy oraz wyrwania niepotrzebnych chwastów. Jeżeli posiadasz w swoim garażu kosiarkę to twoje zadanie jest o wiele bardziej ułatwione. Jeśli nie masz, możesz pożyczyć ją od sąsiada lub też zatrudnić do tego specjalną firmę, która się w tym trudzi.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/zastosowania-rajstop-o-ktorych-nie-mialas-pojecia-sprawdz-sama/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here