Każdy z nas marzy o tym, aby swoje własne mieszkanie urządzić zgodnie ze swoim gustem, ozdobić i wyposażyć w najlepsze sprzęty, czyli aby ze zwyczajnego mieszkania stało się ono naszym schronieniem i domem w pełnym tego słowa znaczeniu. Zwykło się mawiać, że dom tworzą ludzie. Oczywiście jest to prawdą, jednak żeby czuć się w swoim wnętrzu dobrze, należy je zaadaptować zgodnie ze swoimi marzeniami i wyobrażeniami.
W ostatnich latach, kiedy to Internet stał się dla wielu z nas prawdziwym oknem na świat, to właśnie w nim poszukujemy inspiracji do swojego wnętrza. Internet otworzył przed nami wiele możliwości i pokazał nam, jak żyją i mieszkają ludzie na całym świecie. Dziś możemy tak zaaranżować swoje mieszkanie, że wchodząc do niego każdy poczuje się jak w siedemnastowiecznym szkockim zamku, czy nowoczesnym nowojorskim lofcie.
Jeśli chodzi o wybór mebli do mieszkania, to każdy kupujący staje przed nie lada dylematem. W ciągu ostatnich dwóch czy trzech lat, odkąd minimalizm stał się bardzo popularnym nurtem, nawet znane firmy prześcigają się w pomysłach oferując swoim potencjalnym klientom meble powstałe z recyklingu. Meble ze starych desek są tego najlepszym przykładem, a także sposobem na zarobienie naprawdę dużych pieniędzy przy wykorzystaniu materiałów z tak zwanej drugiej ręki. Jeśli podobają się nam meble ze starych desek, marzy nam się komoda w przedpokoju wykonana właśnie z desek odzyskanych ze zniszczonej szafy, zamiast przeszukiwać strony sklepów internetowych w poszukiwaniu takich mebli, może warto spróbować wykonać taki mebel samemu?
Mamy w takim wypadku dwie możliwości. Jeśli dysponujemy własnym warsztatem czy piwnicą i choć odrobiną dobrych chęci, możemy spróbować wykonać meble ze starych desek samemu. Na YouTube znajdziemy setki filmików instruktażowych instruujących krok po kroku jak wykonać samemu stolik kawowy, taboret, a nawet szafę. Skąd jednak wziąć potrzebne materiały? Jeśli mamy w domu meble, które już dawno straciły lata swojej świetności- możemy wykorzystać ich elementy. Możemy także wybrać się na strych czy do piwnicy naszych rodziców czy dziadków- takie miejsca kryją wiele skarbów- może uda się nam wyszukać tam prawdziwe perełki, które wystarczy tylko trochę odświeżyć, by dać im drugie życie. Kiedy mamy już podstawowy materiał, potrzebować będziemy także kilku gwoździ, młotka, kołków, śrubokrętów i tym podobnych elementów. Wybierzmy się więc do marketu budowlanego, a jeśli nie wiemy do końca jak nazywają się poszczególne narzędzia i elementy jakich potrzebujemy, skorzystajmy z porady wyspecjalizowanych ekspedientów. Tak przygotowani do pracy na pewno świetnie poradzimy sobie próbując samemu wykonać meble ze starych desek.
Druga możliwość jest znacznie prostsza, ale i dużo droższa. Meble ze starych desek sprzedawane są przez wiele wiodących, designerskich sklepów meblowych, które wykorzystują obecnie panujący trend. Musimy się jednak liczyć z tym, że meble takie będą bardzo kosztowne, teoretycznie wykonane są one z materiałów z drugiej ręki, w praktyce jednak tworzone są z nowych desek sztucznie postarzanych. Ale wybór ostatecznie należy do nas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here