Wprowadzając się do nowego mieszkania, drobiazgowo planujemy jego przestrzeń. Najważniejsza wydaje się łazienka. Musi być stylowa, praktyczna i czysta. Kuchnia również zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ chcąc nie chcąc spędzimy w niej sporo czasu na przygotowywaniu posiłków i pewnie też ich spożywaniu. Sypialnia musi być oczywiście wygodna i piękna, żeby ładować nas pozytywną energią każdego ranka. Pozostaje jeszcze pytanie – co robić z salonem?
Stylowe meble do salonu to must-have każdego gospodarza i gospodyni. To właśnie w tym pokoju spędzamy większość dnia. To tutaj spotykamy się całą rodziną, urządzamy przyjęcia, małe uroczystości, święta. Salon jest swoistą duszą każdego domu czy mieszkania. Potrzeba tu wyczucia stylu i dobrego gustu.
Niektórzy urządzają go na pokaz, żeby stwarzać pozory bogactwa lub w celu wykreowania właściwego wizerunku. Jednak salon powinien pasować do reszty naszego gniazdka, musi spełniać konkretne funkcje i powodować nasze dobre samopoczucie. Potrzebna będzie więc wygodna kanapa, najlepiej z możliwością zamienienia jej w łóżko dla niespodziewanych (lub też oczekiwanych) gości. Stolik kawowy – żeby ułatwić codzienność oraz większy stół – na integrację w większym gronie towarzyskim. Ważne są także dodatki i dekoracje, które dopełniają całości.
Coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług profesjonalnego projektanta wnętrz. Takie usługi nie są już kosmicznie drogie jak w poprzednich latach, a zdecydowanie warto urządzić salon tak żeby sprawiał nam radość i zachęcał do spędzania w nim każdego wolnego popołudnia. Projektanci nie tylko organizują przestrzeń pod kątem rozkładu mebli i oświetlenia. Teraz wraz z projektem, otrzymujemy gotową listę proponowanych produktów. Meble dobierają tak, żeby pasowały do wnętrza i charakteru właściciela nieruchomości. Kierują się wyczuciem i często potrafią podsunąć pomysły, które wydają nam się fantastyczne i banalne zarazem, tak że zastanawiamy się jak mogliśmy sami na to nie wpaść wcześniej.
Ostatnimi czasy w polskich domach i mieszkaniach króluje styl skandynawski. Z pozoru chłodne i surowe pomieszczenia, które w rzeczywistości okazują się niezwykle przytulne i komfortowe, a zarazem praktyczne i proste.
Przy wyborze mebli, dobrze jest kierować się intuicją i pierwszymi wrażeniami. Jeśli coś nie podoba nam się na pierwszy rzut oka, albo nie jesteśmy do czegoś przekonani, nie ma sensu łudzić się, że z czasem do tego przywykniemy. W domu musimy się czuć bezpiecznie i najzwyczajniej w świecie – dobrze, na luzie. Jeśli nie ufamy sobie, dobrze jest poradzić się właśnie specjalistów z dziedziny projektowania wnętrz.
Istotne jest także kupowanie całego wyposażenia od razu, czy też w krótkich odstępach czasowych. Wtedy najłatwiej można trafić na meble z tej samej czy siostrzanej kolekcji i mamy pewność, że wszystko będzie do siebie idealnie pasować i ładnie współgrać. To samo tyczy się podłóg czy drzwi. Kupując pojedynczo na przykład drzwi, narażamy się na to, że każde będą inne, a poszukiwania podobnego odcienia skończą się prawdopodobnie jedynie uciążliwą migreną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMeble dla młodzieży
Następny artykułMeble dla fryzjera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here