Nabyłeś własne mieszkanie i zaczynasz je urządzać? A może planujesz generalny remont nieruchomości, w której już mieszkasz? Bez względu na rodzaj lokum, w każdym przypadku podłoga jest podstawą całej przestrzeni. Warto więc dobrze zastanowić się nad tego rodzaju inwestycją, by nie trzeba było zmieniać podłogi po raz kolejny.

Podłoga a koszt inwestycji

Na rynku dostępne są różnorodne materiały, które nadają się na podłogę. Oczywiście największą popularnością cieszą się panele lepszej bądź słabszej jakości, bardzo często inwestuje się także w drewniany parkiet. Powszechne są też płytki ceramiczne oraz gres. Dzisiaj coraz większe zainteresowanie inwestorzy wykazują w zakresie podłóg, takich jak wylewki żywiczne. Te jeszcze do niedawna stosowano jedynie w fabrykach czy warsztatach i uznawano jedynie ich funkcje praktyczne, jakie są ważne podczas intensywnej eksploatacji takiej podłogi. Dzisiaj jednak niejednokrotnie znajdują swoje zastosowanie w łazienkach, kuchniach, a nawet w reprezentacyjnych salonach.

Oczywiście, wybierając materiał podłogowy, zwraca się szczególną uwagę na estetykę i efekty wizualne oraz funkcjonalność, ale tak samo istotne są koszty podłogi.

Najwięcej zapłacimy za drewniany parkiet i gres. Posadzki żywiczne są inwestycją porównywalną do położenia płytek ceramicznych czy jakościowych paneli. Pamiętajmy, że w tym przypadku cena ma jednak znaczenie, a oszczędzając na najtańszych materiałach, może jedynie przyczynić się do konieczności realizacji remontu już w krótkim czasie.

Okazuje się jednak, że nawet na jakościowej podłodze można zaoszczędzić. Nie chodzi o zakup samego materiału, ale chociażby jego położenie na wylewce.

Podłogi do samodzielnego montażu

Z całą pewnością samodzielnie można poradzić sobie z położeniem paneli imitujących drewno, bo te wpina się na specjalne klipsy. Sami nie położymy zaś z całą pewnością naturalnych desek, płytek ceramicznych ani gresu, jeśli nie posiadamy w tym zakresie wiedzy, umiejętności czy większego doświadczenia. Sprawnie poradzimy sobie także z podłogą z żywicy, a w sieci dostępne są tutoriale, które pokazują krok po kroku wykonanie takiego zadania.

Pamiętajmy, że sam montaż podłogi może być bardzo kosztowny, nierzadko za taki trzeba zapłacić tyle samo, ile za materiał. Warto więc wybierać materiał na podłogę, z którym poradzimy sobie sami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here