Stworzenie kuchni w stylu angielskim to połączenie stylu bardzo nowoczesnego ze stylem tradycyjnym. Należy wszystko w taki sposób skomponować żeby do siebie pasowało i żeby tworzyło piękne wnętrze. To oznacza, że trzeba będzie postawić na meble w kolorze pastelowym, dzięki czemu wnętrze kuchni będzie jeszcze bardziej przytulne i ciepłe.

Kolory ścian również muszą być ciepłe, bo wtedy takie wnętrze bardzo dobrze się komponuje i wygląda to naprawdę bardzo, ale to bardzo dobrze. Efekt końcowy, który będzie dla nas zadowalający można osiągnąć dzięki zastosowaniu we wnętrzu kuchni wielu dodatków. Wnętrza w stylu angielskim mają ponad czasowy charakter i urok, dlatego tworzenie czegoś takiego ma sens. Jeśli ktoś lubi jasne kolory oraz bogate zdobienia to powinien nad takim wnętrzem się zastanowić.

Dobieramy kolory do kuchni angielskiej

Bardzo ważne są właśnie te kolory i dlatego trzeba będzie je wybrać w taki sposób, żeby efekt końcowy można było uzyskać. W ten sposób całość będzie wyglądała pięknie i będzie nam się podobało. Musimy skupić się na jasnych kolorach tylu biel, écru, ciepła żółć czy kość słoniowa. Można również zastosować kolor błękitny. Zastosowanie jasnych kolorów wpływa bardzo pozytywnie na lekkość i przestronność kuchni angielskiej. Całe pomieszczenie wygląda o wiele lepiej i jest bardzo przytulne.

Musimy jednak pamiętać o tym żeby nie tworzyć wnętrza monotonnego i nudnego, dlatego wiele osób decyduje się na bardzo intensywne barwy dodatków. Przykładem tutaj może być zastosowanie ciemnobrązowej podłogi czy czarnych blatów kuchennych. Takie detale idealnie wpływają na charakter kuchni w stylu angielskim. Trzeba, zatem coś takiego zastosować, a kuchnia nabierze innego wyglądu.

Meble do kuchni angielskiej

Drewno idealnie psuje do takiej kuchni i najlepiej żeby było to drewno jasne jak dąb czy olcha, a wtedy komponuje się to w ładną całość. Można drewno zostawić w naturalnym kolorze, ale można również pomalować je na jasne kolory jak biały czy beżowy. Trzeba pamiętać o frontach w takich meblach, bo powinny być bogato zdobione, a dodatkowo mogą mieć przeszklone witryny. Warto zadbać o mosiężne gałki czy stylowe okucia. Blat można dla odróżnienia się od mebli zrobić z kamienia.

W prawdziwej angielskiej kuchni nie może zabraknąć okapu, który powinien być duży, najlepiej rzeźbiony i taki, który będzie się po wejściu do pomieszczeni od razu rzucał w oczy. Na okapie można zrobić różne półeczki dzięki temu będzie można tam ustawić różne bibeloty i dodatki. Posiadanie takiej tradycyjne kuchni nie oznacza, że mamy rezygnować z nowoczesnych mebli jak piekarnik, lodówka czy ekspres do kawy. Oczywiście trzeba sprzęt kupować w stylu pasującym do całości. Nie można zapomnieć też o tak ważnych elementach jak drewniany stół i krzesła.

Dekoracje do kuchni angielskiej

Nie można zapomnieć o różnych dodatkach potrzebnych w kuchni angielskiej. Im więcej bibelotów tym lepiej dla wyglądu takiej kuchni. Przydają się słoiczki z przyprawami, puszki na herbatę czy wiklinowe kosze i koszyczki. Można również postawić wazoniki, doniczki czy porcelanę. Jest tego wszystkiego naprawdę bardzo dużo, co oznacza, że bez problemów można będzie dopasować coś pod swój styl, jaki właśnie tworzymy. W ten sposób całość będzie się prezentowała bardzo dobrze i wszystko będzie do siebie pasowało.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here