Po co właściwie stosować dodatkowe oświetlenie w ogrodzie, skoro taka przestrzeń ma doskonały dostęp do światła naturalnego? Okazuje się, że nawet niewielki ogródek bez światła stałby się całkowicie bezużyteczny po zmroku. Weź pod uwagę, jak chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu albo wraz z rodziną biesiadujemy przy grillu. Nic dziwnego, że punkty świetlne w ogródku są wręcz elementem priorytetowym. Oświetlenie zewnętrzne jest nie tylko praktyczne, ale może stanowić także doskonałą dekorację. Dowiedz się więcej już teraz. 

Praktyczne aspekty oświetlenia w ogrodzie

Światło zewnętrzne stosowane jest najczęściej w ogrodowych altanach, na tarasach albo przy alejkach spacerowych na rozległych terenach zielonych. Dzięki temu z takich miejsc można korzystać niezależnie od pory dnia. 

Pamiętaj jednak, że aby punkty świetlne mogły działać sprawnie i przez wiele lat bez jakichkolwiek usterek bądź korozji, należy wybierać elementy oświetlenia, które są dedykowane do montowania na zewnątrz. Zwróć uwagę, że na dworze panują różne warunki, a wraz ze zmieniającą się pogodą oświetlenie ma wciąż służyć domownikom. Musi być odporne na mróz, silne promienie słońca, śnieg, deszcz czy różnego rodzaju zanieczyszczenia. Co więcej, stosowane w ogrodzie elementy światła muszą być też optymalnie bezpieczne dla użytkowników i całego otoczenia. 

Jakie oświetlenie zewnętrzne sprawdzi się w ogrodzie najlepiej? Na stronie internetowej https://elektromag.pl/ znajdziesz szeroki wybór rozmaitych punktów światła, które można montować w przydomowej strefie. Wybieraj halogeny, punkty świetlne do montażu w ziemi czy kostce brukowej i kinkiety na elewację budynku. Możesz też postawić na bardziej dekoracyjne oświetlenie, które nada całej ogrodowej przestrzeni wyjątkowego klimatu. 

Światło jako dekoracja w ogrodzie

Oświetlenie może być ozdobą ogrodu albo podkreślać i wyróżniać poszczególne elementy przydomowego terenu. Świetną opcją są girlandy, które rozwiesza się w ogrodach w stylu boho czy skandynawskich i trzeba przyznać, że takie światło nadaje całości nutę przytulności.

Pamiętaj również o oświetleniu solarnym, które sprawdza się idealnie w ramach domów pasywnych, inteligentnych, ekologicznych. Lampki solarne różnego rodzaju nie korzystają z energii elektrycznej, ale są ładowane słońcem. Ich zastosowanie to również ogromna oszczędność finansowa. Bez problemu znajdziesz niewielkie punkty świetlne w postaci lampek solarnych, solarne kule ozdobne albo podobne elementy oświetlenia w rozmaitych kształtach, kolorach i formach. Możesz dobierać je wedle indywidualnego gustu i potrzeb własnego ogrodu. 

Światło w ogrodzie pozwala również wyróżniać i eksponować te najbardziej okazałe części zielonej przestrzeni. Oświetlenie warto zastosować przy oczku wodnym albo klombach z kwitnącymi roślinami. Uwzględnij tylko, że takie światło nie powinno być zbyt mocne, zaleca się zastosowanie światła o barwie ciepłej i żółtej, można postawić również na światło kolorowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here