Kupienie domu lub mieszkania to wyjątkowo ekscytujące przeżycie. Jest to nie tylko zwyczajna zmiana lokum. To wkroczenie w zupełnie nowy etap w swoim życiu. Kolejny etap dorosłości oraz budowania swojego życia oraz przyszłości. Własny dom to nie tylko zwyczajny budynek. To coś więcej niż mieszkanie. W końcu to w nim zakładać będziemy rodzinę i będziemy kolekcjonować najpiękniejsze chwile w całym naszym życiu. Dlatego tak ważne jest wykończenie go według własnych potrzeb oraz upodobań. To, na co zdecydujemy się na etapie wykończania domu, ma nam służyć na lata. Dlatego dobrze dokładnie przemyśleć swoje wybory i skupić się na tym by nasze wnętrza były jak najbardziej funkcjonalne. Szczególnie, jeśli są przeznaczone do użytkowania wszystkich domowników. Takim pomieszczeniem jest chociażby salon. To jeden z najważniejszych pokoi. Serce całego domu. To strefa relaksu i odpoczynku dla każdego członka rodziny. To w nim będziemy spędzać wspólnie czas przy ulubionym serialu czy popijać kawę z koleżanką. Pierwszym czynnikiem jaki musimy wziąć pod uwagę urządzając salon jest styl mebli jakie docelowo mają się w nim pojawić. Jakie style wykończeń mamy do wyboru urządzając salon?

W ostatnich latach bardzo popularny stał się styl nowoczesny. Cechuje się on pewną surowością, połyskiem, brakiem fikuśnych dekoracji i swoistym minimalizmem. Królują w nim wszelkie odcienie bieli, szarości oraz czerni. Nowoczesne meble do salonu na wysoki połysk można spotkać w każdym sklepie zajmującym się sprzedażą mebli. Ten styl stał się tak powszechny, że naprawdę jest w czym przebierać.
Kolejnym stylem, który cieszy się dużym zainteresowaniem jest styl skandynawski. Ludzie na całym świecie pokochali jego prostotę oraz funkcjonalność. Wnętrza w stylu skandynawskim muszą być przede wszystkim użyteczne. Nie ma w nich miejsca na przypadkowe elementy czy dodatki. Jeżeli chodzi o kolorystykę styl skandynawski cechuje wykorzystanie bieli, szarości oraz beżów. W stylu skandynawskim często pojawiają się elementy stworzone z naturalnych materiałów. Surowe drewno czy też wełna. Ten styl cechuje się niezwykłym minimalizmem, jednak jak najbardziej wykorzystuje potencjał wnętrze, by było ono przede wszystkim funkcjonalne, ale nie przepełnione zbędnymi elementami.
Możemy również zdecydować się na styl prowansalski. Wywodzi on się w południowo-wschodniej Francji. Styl prowansalski jest bardzo przytulny, sielski, ale i elegancki. Ten styl kojarzy się głownie z lawendą, ale świetnie sprawdzi się również inna kolorystyka. Błękity, popiele czy pożółkła biel doskonale sprawdzą się w we wnętrzu wykończonym w tym stylu. Nie należy też zapominać o dodatkach,które są dopełnieniem każdego wnętrza. Popękane,podstarzałe elementy doskonale wpasują się do salonu w stylu prowansalskim. Świetnie sprawdzi się również wiklina.

Urządzając salon musimy pamiętać o tym, że będzie to pomieszczenie, które ma służyć wszystkim domownikom. Musi ono być komfortowe dla każdego i sprawdzać się w roli strefy relaksu i odpoczynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here