W okresie wiosenno-letnim okna otwiera się po to, aby wpuścić do środka nieco świeżego powietrza i ciepła. Jednak jednocześnie do domu czy mieszkania dostać się mogą uciążliwe owady –  komary czy muchy. Ich ukąszenia bywają nieprzyjemne, a niekiedy i bolesne. U niektórych osób spowodować mogą nawet groźną reakcję alergiczną. Dlatego warto przed latem zainwestować w moskitiery.

Skuteczna ochrona przed owadami

Nowoczesne moskitiery montowane na oknach i drzwiach cieszą się coraz większą popularnością. Konstruowane są w taki sposób, aby wybrane oczka siatki efektywnie zatrzymywały owady, a jednocześnie nie utrudniały przy tym właściwej cyrkulacji powietrza. Moskitiery nie mogą także przesłaniać widoku z okna.

Obecnie moskitiery produkowane są najczęściej na wymiar. Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto więc dokładnie zmierzyć swoje ona. Trzeba znać ich szerokość i wysokość razem z ramą. Wówczas można mieć pewność, że zakupiona zostanie moskitiera w odpowiednim rozmiarze. Co ciekawe, moskitiery montować można zarówno na oknach rozwieralnych, jak i tych rozwieralno-uchylnych. Ich maksymalna powierzchnia wynosi nawet 2,5 metra kwadratowego. Moskitiery instalowane na drzwiach balkonowych posiadają na ogół dodatkowe wzmocnienia w formie poziomej poprzeczki, która znajduje się w osi wspomnianej moskitiery.

Prostota montażu i wysoka jakość wykonania

Okazuje się, że montaż moskitiery nie jest zbyt skomplikowany. Nie wymaga także wiercenia otworów w ramie okna. Dokonać tego można nawet samodzielnie, bez pomocy fachowca. Moskitierę przytwierdza się do ramy okiennej za pomocą ruchowych zaczepów, które nie naruszają konstrukcji okna. Tym samym moskitiera doskonale chroni przed owadami w okresie letnim, a zimą można ją bez większego problemu zdemontować i schować aż do nadejścia wiosny. Nieco więcej trudności może sprawiać tylko montaż moskitiery przesuwnej na tarasie. Wówczas pomoc specjalisty może okazać się konieczna.

Skuteczna ochrona przed owadami

Nowoczesne moskitiery są bardzo efektowne. Nie trzeba więc obawiać się tego, że oszpecą okno. Klienci przykładają zresztą coraz większą wagę do ogólnej estetyki wykonania moskitier. Oczekują produktów funkcjonalnych i wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Obecnie w sprzedaży znajdują się nie tylko modele białe i brązowe, ale i te utrzymane w innej kolorystyce – w odcieniu mahoniu, orzecha czy dębu. Dzięki temu bez problemu można znaleźć moskitierę pasującą do danego okna. Profile ramek są z kolei pokrywane farbami proszkowymi, które są odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Nie ma więc ryzyka, że pod wpływem promieniowania UV czy deszczu wyblakną. Dopasować do swoich potrzeb można ponadto kolor samej siatki. Duży wybór nowoczesnych moskitier posiada w ofercie firma Winrol – https://www.winrol.com.pl/moskitiery/, która zapewnia także profesjonalny montaż i, co nie mniej ważne, fachowe doradztwo przy wyborze odpowiedniej moskitiery.

Łatwość pielęgnacji

Co więcej, moskitiery nie wymagają żadnych skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto jednak o nie odpowiednio dbać. Dobrą praktyką jest demontaż przed zimą i dokładne wymycie moskitiery. W tym celu wystarczająca jest letnia woda z dodatkiem delikatnego detergentu. Umyta i sucha moskitiera może poczekać w domu czy garażu aż do kolejnej wiosny.

Opracowanie: Alicja Błysk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here