Nawet, gdy na rynku pojawia się wyjątkowo nietypowy i przedziwny produkt, rzadko kiedy jesteśmy nim rzeczywiście zaskoczeni. Przyzwyczailiśmy się do tego, że producenci i różne firmy co i rusz wymyślają rzeczy, o których nigdy nawet nie śniliśmy. Niekoniecznie są one praktyczne czy użyteczne, ale jednego im odmówić nie można – oryginalnej prezencji, za którą niektórzy ludzie są w stanie zapłacić gigantyczne pieniądze. Oryginalność jest w cenie! Jako że nasz dzisiejszy świat wypełniony jest identycznie wyglądającymi produktami, sami nieraz jesteśmy w stanie zrobić wszystko, byleby tylko jakoś się wyróżnić i nie stać się kolejną kopią. Oczekując niepowtarzalnego wyglądu od otaczających nas przestrzeni, koniecznie powinniśmy spojrzeć na meble z tektury. Tak, one naprawdę istnieją, a tworzone są już od jakichś kilku lat. Gdy po raz pierwszy pojawiły się na rynku zagranicznym, nikt nie wierzył w ich sukces. Teraz okazuje się jednak, że nawet zwykła tektura pozwala na utworzenie wyjątkowo praktycznych przedmiotów.

Poszukajmy zatem w sieci zdjęć prezentujących meble wykonane z tektury. Spójrzmy na te fantazyjne kształty – fotele dopasowujące się samodzielnie do naturalnej krzywizny kręgosłupa, szafki pod telewizor o przedziwnych konstrukcjach czy stoły, które w niczym nie przypominają naszych własnych blatów kuchennych. Tektura falista to materiał bardzo łatwy w obróbce. Niektóre firmy umiejętnie się nim bawią, co i rusz odnajdując dla niego kolejne zastosowania. Tworzą tekturowe krzesełka, podstawki, szafki pod telewizory, fotele, a nawet całe kanapy i łóżka. Mogłoby się wydawać, że są one na tyle kruche i lekkie, że gdy tylko na nich usiądziemy, od razu się załamią, a my będziemy musieli wyrzucić je do kosza. Tekturowym wyrobom nadaje się jednak obecnie wyjątkowych właściwości technicznych. Potrafią sobie radzić nawet z większymi obciążeniami i choć nie są aż tak bardzo odporne na uszkodzenia jak drewno czy metal, na pewno zaskoczą nas swoją dobrą jakością.

Tektura jest materiałem pochodzącym z recyklingu, który dba o nasze naturalne środowisko. Jeśli sami sięgniemy po meble z tektury, wykażemy się postawą ekologiczną. Wykorzystamy tworzywo, którego nie trzeba produkować w sposób sztuczny. Zaopiekujemy się tym sposobem swoim naturalnym otoczeniem i pokażemy, że dla nas natura jest szczególnie ważna. Oczywiście nie powinniśmy decydować się na takie rozwiązania wyłącznie ze względu na ich ekologiczny charakter. Gdy już umieszczamy coś w swoim budynku mieszkalnym, chcemy przecież, aby dobrze się to prezentowało – na szczęście z meblami z tektury nie ma takiego problemu. Nawet jeśli wydaje się nam, że muszą one wyglądać jak kartonowe zabawki, które nasze dzieci wykonują na zajęciach plastycznych, spróbujmy przynajmniej ich poszukać i zaskoczmy się ich nowoczesnym designem. Meble z tektury równie dobrze możemy stworzyć zupełnie samodzielnie, sięgając po tekturę falistą i kreując z niej różnorodne kształty. Nawet jeśli nie będą one perfekcyjne, spokojnie możemy udekorować nimi swój dom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here