Mimo iż są bardzo wiekowe, dalej potrafią zachwycać. Prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody i nawet produkty ultranowoczesne nie będą w stanie zwalczyć ich ponadczasowej stylistyki. Retro meble to odrobina ekstrawagancji połączona z niezastąpioną klasyką. Wykorzystywane już wiele lat temu, wciąż dobrze się prezentują i wkomponowują się nawet w najbardziej nowatorskie aranżacje. Spora ilość osób zdążyła się już w nich zakochać i nie wyobraża sobie swoich domów bez dodatków w stylu vintage. Nawet architekci wnętrz zachęcają do ich wykorzystania. Jeden mebel retro potrafi stać się główną dekoracją, od której nikt nie będzie w stanie odwrócić swojego wzroku.

Meble w stylu retro zachęcają do wspaniałej przygody z aranżowaniem pomieszczeń! W żadnym wypadku nie są nudne. Przełamują utarte koncepcje i schematyczne aranżacje, zabawiając wszystkich wokół. To meble, które zdecydowanie mają poczucie humoru! Można je wykorzystać w pomieszczeniach na dwa sposoby. Pierwszy polega na zakupie całych kompletów mebli stylizowanych na produkty pochodzące z dawnych czasów. To najprostsze i dość efektywne rozwiązanie, które jednak może trochę kosztować. Drugi sposób polega na połączeniu nowoczesnych wyrobów z meblami rzeczywiście pochodzącymi z dawnych czasów. I na tym właśnie powinno polegać przygotowywanie aranżacji w stylu vintage. Trzeba mieszać w nich rzeczy stare z nowymi, stosując różnego rodzaju kontrasty i nie bojąc się tych odważnych zestawień. Sędziwe i masywne krzesło bujane, wyposażone w ozdobne podłokietniki i wykonane z postarzanego drewna, wcale nie przytłoczy wnętrza, jeśli tylko zostanie postawione obok nowoczesnego i prostego stolika. Podobnie można postępować z każdym innym meblem. Obecnie w dziedzinie aranżowania wnętrz wszystko jest dozwolone!

Oczywiście retro meble nie sprawdzają się zupełnie w każdych aranżacjach. Nie do końca pasują do stylistyk eleganckich – same są bowiem na tyle klasyczne, że nie będą kontrastować z drewnianymi i brązowymi szafkami czy wielkimi obrazami umieszczonymi w pozłacanych ramach. Idealnie zgrywają się natomiast ze stylem skandynawskim. Styl minimalistyczny i nieprzesadzony, który zdecydowanie potrzebuje takich elementów, jakie zdołałyby przełamać jego prostotę. Do białych wnętrz, wypełnionych jasnymi dodatkami, doskonale pasują drewniane, potężne stoliki, umieszczone na długich nóżkach. Krzesła, które królowały w czasach PRL-u, fantastycznie uzupełnią niskie ławy kawowe, a olbrzymie tapicerowane kanapy staną się elementem kontrastującym z nowoczesnymi urządzeniami. Retro meble często goszczą również w aranżacjach industrialnych, nastawionych na luksus, bogactwo i jednoczesną nowoczesność. Można z nimi naprawdę zaszaleć, dopasowując je niemalże do każdego pomieszczenia!

Meble utrzymane w stylistyce retro przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Wyglądają jak gdyby były wyjęte z dawnych restauracji czy staromodnych lokali gastronomicznych. Mimo iż są stare, wprowadzają do aranżacji cudowny powiew świeżości. Warto ich na pewno poszukać!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here